Dark Diamond PRO Mesh incelemesi

Makaleler
10
Merhaba. Bugün sizlerle birlikte @BerkayZ87 gibi kasa inceleyeceğim. Bugün konuğum Diamond Pro Mesh.

Görünüm.
Kasa klasik modern görünüme sahip. 3 adet fan içeriye temiz hava alıyor önden ve 1 adet fan geri tahliye ediyor.
1610109495469.png

Soğutma ve fanları.
Fan olarak bu kasada Dark Twister fanlar kullanılmış. Fanların pervaneleri biraz ince uzun gibi duruyor.
1000RPM devri var, ses seviyesi en fazla 23dB(A)'ya kadar. Hava akışı olarak bir değer sağlanmamış, komik olarak hangi siteye baksam ''Hava akışı: hayır'' yazıyor. O yüzden tahmin yürütmem lazım, benzer fiyatta Dark Tornado var ve 33.1 CFM değerine sahip. Pek harika bir değer değil, ki bu Twister fanların daha da az olduğunu düşünüyorum.
1610109829482.png

1610109861296.png
( :ROFL: )

Boyutlar.
Kasanın yüksekliği 387 mm, genişliği 208 mm ve derinliği 448 mm. 2.8kg bir kasa. CPU soğutucu desteği 160mm, ekran kartı desteği ise 320mm. Kasa ATX bir kasa.
1610110067508.png

Genel görünüm ve genişletme.
Kasanın üstünde ve altında bir adet toz filtresi mevcut ve üst kısımda güç tuşu, reset tuşu ve 1 adet USB 3.0 portu, 2 adet USB 2.0 portu var. 1 adet kulaklık girişi, 1 adet mikrofon girişi var, kombo jak yok. 8 adet kablo toplama kanalı var ve PSU gizleme tüneli mevcut. 4 adet süngerli ayakları var. 2 adet 2.5 inç disk takma yeri ve 1 adet 3.5 inç disk takma yeri mevcut. Şasinin kalınlığı 0.55mm ve çelik kullanılmış. 8 adet 12 cm fan yuvası mevcut, 4 adet FRGB fan takılı geliyor. 7 adet de PCI-E bracket mevcut. Yan kapağı full akrilik, cam değil.
1610110318769.png

1610110503047.png

1610110515518.png

1610110532883.png

Son düşünceler.
Şahsen kasa en sevdiğim kasa tasarımlarından biri, diamond cut. Güzel duruyor ve hava akışından emin olmasam da fena olmadığını düşünüyorum. En azından aynı fiyata satılan ve önü kapalı olan çöp düz Diamond Pro'dan iyidir. Bu kasa ilk çıktığında çok iyi fiyata satılıyordu ancak artık fiyatı pahalılaşmış, önermiyorum.
Güncel fiyatı;
1610110657754.png

Alternatifleri;

Okuduğunuz için teşekkürler, iyi günler.

Son düzenleme:
Kasayı ben de kullanıyorum gayet yeterli bir kasa. Fanlar son hız çalışmasa bile soğutması çok iyi. kablolama konusunda biraz sıkıntı yaşadım, kabloları arka tarafa gizlemem gerekiyor fakat dahili PSU kabloları çok kalın olduğundan beni baya zorladı. Bir de üst kısımda bulunan toz filtresini yıkayıp güneşe bırakınca direkt katlanıp çatlamıştı.
Bir de egzoz fan kablosunu direkt anakarta bağlayınca fanlar son hız çalışmadan ışıkları yanmıyor.

Güzel inceleme olmuş.

Kasayla dahili gelen fanların CFM değerinden bir şey beklememek lazım, çoğu 35 CFM'nin altında maalesef. Ana ürün kasa olduğu için fanlar formalite icabı konuluyor.

Alt taraftaki toz filresinin uzun olması güzel bir detaymış, beğendim.

Arkadaşlar, benim tavsiyemle bir arkadaşım aldı. Memnun. Püfür püfür esiyor diyor.

Eline sağlık. Ben de bu fiyata alınmaz diyorum. Malzeme kalitesi hakkında bilgim yok ama Dark kasaların kalitesinin genel olarak düşük olduğunu söylüyorlar. Bir ara Aero White 650 ile birlikte 680 TL'ye düşmüştü, almayı planlıyordum sonra zamladılar. 1020 TL olmuş :d

Bir de DarkFlash Aquarius incelemesi güzel olur, onun fanları Diamond Pro'dan da kötüdür büyük ihtimalle, detaylı araştırmadım ama Technopat'ta bir konuda alan arkadaş 20 CFM olduğunu söylemiş.

Ben @Yener K. hocamın tavsiyesi üzerine aldım. Kendisine tekrar teşekkür ediyorum:)

İlk olarak RX 570 kullandığım için alacağım kasanın görünüşünden çok hava akışının iyi olmasını istiyordum. Ayrıca, masam küçük olduğundan dolayı bir tık ufak kasa beni daha mutlu edecekti.

Sonuç olarak, kasayı satın aldım ve uzun bir süredir kullanıyorum. 402 liraya almıştım sanırım, şimdi fiyatı çok pahalı. O fiyata daha iyi kasalar bulunur.

Hava akışı gerçekten muazzam. Güncel oyunlarda, yüksek ayarlarda 70-76 derece arasında takılıyor. Bu konuda çok memnunum. Ayrıca ışıkları da loş değil. Gayet güzel gözüküyorlar. Fakat renkleri ayarlanmıyor. Işık benim için önemli değil, bu yüzden bu konudan da memnunum.

Memnun olmadığım tek nokta, kasanın camının plastik gibi olmasıydı. Ve kullandıktan bir süre sonra bir tık çizilmesiydi. Çizilmesi büyük ihtimalle benden kaynaklanan bir sorun fakat camın kalitesinden memnun değilim. Kasanın diğer malzemeleri kaliteli, gözüme çarpan bir şey olmadı. Alacak arkadaşlara fiyatı ucuzlarsa öneririm. Sormak istediğiniz soru varsa sorabilirsiniz.

Eline sağlık, yararlı bir inceleme :)

Kasayı ben de kullanıyorum gayet yeterli bir kasa. Fanlar son hız çalışmasa bile soğutması çok iyi. kablolama konusunda biraz sıkıntı yaşadım, kabloları arka tarafa gizlemem gerekiyor fakat dahili PSU kabloları çok kalın olduğundan beni baya zorladı. Bir de üst kısımda bulunan toz filtresini yıkayıp güneşe bırakınca direkt katlanıp çatlamıştı.
Bir de egzoz fan kablosunu direkt anakarta bağlayınca fanlar son hız çalışmadan ışıkları yanmıyor.
Kasanın fan ayarları nereden yapılıyor.Birde siz fanları anakart a mı yoksa PSU ya mi bağladiniz.
Kasanın fan ayarları nereden yapılıyor.Birde siz fanları anakart a mı yoksa PSU ya mi bağladiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı