Dark Freeze X120r çalışırken garip fan sesi çıkarıyor

fuatkorkmazz34

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Arkadaşın kasasına bu soğutucudan aldık. Ama işlemci ne zaman 65 derece üstünü görüp fan tamamen hızlanmaya başlasa videodaki sesten çıkarmaya başlıyor. Montajı yanlış yapmışızdır diye düşünerek çıkarıp tekrar taktık ama sorun hala aynı. Sebebi ne olabilir acaba?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu ses genelde kablolardan biri fana deyince oluyor. Ama muhtemelen sizin sorun fan kaynaklı. Aldığınız yere götürebilir veya idare edip fanı değişebilirsiniz PWM bir fan ile.

Bu arada kasanızın hava akış yönünü bilmiyorum ama sanırım ters takmışsınız. Etiketli kısmı arkaya bakacak şekilde olmalı eğer önden arkaya bir hava akışı varsa.

Bu ses genelde kablolardan biri fana deyince oluyor. Ama muhtemelen sizin sorun fan kaynaklı. Aldığınız yere götürebilir veya idare edip fanı değişebilirsiniz PWM bir fan ile.

Bu arada kasanızın hava akış yönünü bilmiyorum ama sanırım ters takmışsınız. Etiketli kısmı arkaya bakacak şekilde olmalı eğer önden arkaya bir hava akışı varsa.
Etrafına bayağı baktım ama bir kablo değmiyor.Bir fan alırım yerine öylede denerim.

Fanı videodan izleyerek taktığımdan aynı şekilde takmıştım yanlış olabilir,ilk denememdi :D

Tekrardan teşekkürler hocam

Hocam selamlar.Son kez rahatsız ediyorum kusura bakmayın.Elimizde P12 TC fan vardı,sadece 1 hafta kullanılmış.Onu takıp deniyim dedim ama fan hızlanmıyor.Yani stres testinde 330 rpmde çalışıyor.BİOS ayarlarına hiç ellenmemiş daha önce.Sıfırladım denedim fakat yine artmıyor.Yük altında hızlanma olmuyor.Bunun sebebi ne olabilir

1706185260940.png

Son düzenleme:
Hocam selamlar.Son kez rahatsız ediyorum kusura bakmayın.Elimizde P12 TC fan vardı,sadece 1 hafta kullanılmış.Onu takıp deniyim dedim ama fan hızlanmıyor.Yani stres testinde 330 rpmde çalışıyor.BİOS ayarlarına hiç ellenmemiş daha önce.Sıfırladım denedim fakat yine artmıyor.Yük altında hızlanma olmuyor.Bunun sebebi ne olabilir
Fanlar PWM mi yani 4 pinli mi? Anakart'ın CPU_Fan girişine bağladınız mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı