Dark Freezer X124 vs MSI Core Frozr L

Mehmet Sezer

Kilopat
Daha fazla  
Dark Freezer X124 mü yoksa MSI Core Frozr L mi arkadaşlar? Hangisini tercih etmeliyim? Aradaki fiyat farklı malum performans açısından bu farkı hak ediyor mu?
İşlemci i7 3770K

Son düzenleme:
İkisi de değil bunu al kardeşim çift PWM fan var zaten sadece fanları almaya kalksan 200 TL eder. 2200 RPM civarında bir devir hızı var. Vatan'da fiyatı uygun karar senin. 400 TL verdikten sonra ben sıvı soğutucu tercih ederdim.

İkisi de değil bunu al kardeşim çift PWM fan var zaten sadece fanları almaya kalksan 200 TL eder. 2200 RPM civarında bir devir hızı var. Vatan'da fiyatı uygun karar senin. 400 TL verdikten sonra ben sıvı soğutucu tercih ederdim.
120'lik sıvı soğutmalar pek iyi olmuyor. 240 olanları da 600₺ civarı.

@STR4NGE
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Her markanın testini bulamam elbette ama 120 mm'lik bir sıvı soğutucu ortalama bir hava soğutucudan her türlü iyidir diye düşünüyorum, mantıksal olarak ısıyı CPU'nun üzerinde toplamıyor, radyatörde topluyor, o da CPU'dan uzakta olduğu için anakarta da ekstra sıcaklık düşüşü olarak yansır, yani bunu anlamak için test yapmaya da gerek yok bence.

@STR4NGE
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Her markanın testini bulamam elbette ama 120 mm'lik bir sıvı soğutucu ortalama bir hava soğutucudan her türlü iyidir diye düşünüyorum, mantıksal olarak ısıyı CPU'nun üzerinde toplamıyor, radyatörde topluyor, o da CPU'dan uzakta olduğu için anakarta da ekstra sıcaklık düşüşü olarak yansır, yani bunu anlamak için test yapmaya da gerek yok bence.
Eşit fiyatlı 120'lik hava ve sıvı soğutma performans bakımından yakın oluyor. Senin attığın video da ürün farkı var.

@STR4NGE senin attığında da ürün farkı var , çift fanlı hava soğutucuyla 120'lik sıvı soğutucu karşılaştırmışsın fiyatları yakın, Cooler Master'ın bu hava soğutucusu fiyatında sıvı soğutucusu var. Ayrıca teste baktığında sen de görebilirsin daha düşük RPM'de hava soğutucudan az da olsa daha iyi bu da ses açısından önemli. Kasanın içinde RAM'leri sıkıştırırım derdi de yok ya da ekran kartını sökerken elim sığar mı kulaklarını açmaya derdi de yok. Tercih meselesi ama tutup da ben 500 TL verdikten sonra sıvı soğutucu tercih ederim.

@STR4NGE senin attığında da ürün farkı var , çift fanlı hava soğutucuyla 120'lik sıvı soğutucu karşılaştırmışsın fiyatları yakın, Cooler Master'ın bu hava soğutucusu fiyatında sıvı soğutucusu var. Ayrıca teste baktığında sen de görebilirsin daha düşük RPM'de hava soğutucudan az da olsa daha iyi bu da ses açısından önemli. Kasanın içinde RAM'leri sıkıştırırım derdi de yok ya da ekran kartını sökerken elim sığar mı kulaklarını açmaya derdi de yok. Tercih meselesi ama tutup da ben 500 TL verdikten sonra sıvı soğutucu tercih ederim.
Senin attığın sıvı soğutma güçlü ama pahalı bir model. Benim attığımda ise hava soğutma çift fanlı olmasına rağmen sıvı soğutmadan ucuz ve sıvı soğutmanın ezici bir üstünlüğü yok. Sessiz olsun istersen düşük devirde kullanırsın ama 2-3 derece fark olabilir çünkü hava soğutma daha ucuz bir model. Ayrıca çoğu 120'lik sıvı soğutmada ses sorunu var. Zaten ses sorunu olmayanlarda da 1 yıldan sonra başlıyor. Tabii ki görünüş olarak sıvı soğutmaya bir şey diyemem ama fiyat olarak kıyaslarsan denk modellerde 120mm iyi değil bence.

Son düzenleme:
@Mehmet Sezer kullandığım için öneriyorum yani havadan önermiyorum alabilirsin bence, fanları öyle adreselenebilir RGB değil sadece Rainbow sabit olarak yanıyor ama fan RPM'i ile ışık şiddeti değişmiyor. Ses konusunda %50 den sonra hafif bir vızıltı şeklinde geliyor ama kulak tırmalayan bir ses değil bence.

Geri
Yukarı