Çözüldü Dark Freezer X90 kule tipi soğutucu yönü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Riab

Centipat
8889046990898.jpg

Herkese iyi günler. Elimde Dark Freezer X90 kule tipi soğutucu var. Sol tarafı öne bakacak şekilde taktım. Acaba doğru mu taktım yanlış mı?

Çözüm
Fan öne bakıyor yani, değil mi?

Öyleyse doğru yapmışsınız. Kasa fanlarının yönünü değiştirmediyseniz büyük ihtimalle önden arkaya hava üflüyorlardır. Bu şekilde soğutucunuz da uyum sağlamış olur.
Fan öne bakıyor yani, değil mi?

Öyleyse doğru yapmışsınız. Kasa fanlarının yönünü değiştirmediyseniz büyük ihtimalle önden arkaya hava üflüyorlardır. Bu şekilde soğutucunuz da uyum sağlamış olur.

Çözüm
Benim bildiğim egzoz fana doğru takılır ki hava akışına ters düşmesin. İşlemci ısısı bakır borulardan fana gider, fan da egzoz fana üfleyip sıcaklığı dışarı atar.
Neyseki senin bildiğine göre monte edilmemiş. İstediğin kanaldan bak dediğim şekilde monte etmiştir. Bir de emoji atmanız komik olmuş.

Eki Görüntüle 627598
Arkadaşlar işlemci fanı doğru yöne mi hava veriyor?
Egzoz fanına doğru veriyorsa doğrudur. Ki buradan doğru gibi gözüküyor.
Doğru. Kasa arkasındaki egzoz fanına doğru üflemesi lazım ki sıcak hava hemen atılsın dışarı.

Bu konudaki en iyi cevap dahil tüm cevaplar benim bildiğim gibi olmasını söylemiş.
Senin dediğin gibi RAM'lere üflemesi çok ilginç olurdu.

@317678 @Paytak Penguen ikiniz de aynı şeyden bahsediyorsunuz. Tek fark Derek'in fanı heatsink'ten alacak şekilde takılmasını söylemesi. Penguen ise fanın havayı heatsinke itmesi gerektiğini söylüyor. Hava akışı ikinizinkinde de aynı yönde.

Geri
Yukarı