Çözüldü Dark guardian Kasa fanı kablosunu nasıl takacağım?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hamsi Mert

Hectopat
Kasam Dark guardian, anakartım ASUS Prime B450M-K. Elimde tuttuğum ve yuvarlak içine aldığım kablo başının 'CHA_FAN' denen yere takacağımı düşünüyorum. Fakat ne şekilde takacağım bu konu hakkında bir işaret yok kablonun üstünde. ASUS kılavuzunda gösteriyor fakat kablonun üstünde ne şekil takacağım yazmıyor. Yardım eder misiniz?

WhatsApp Image 2020-04-14 at 22.40.22.jpeg

WhatsApp Image 2020-04-14 at 22.40.12.jpeg

WhatsApp Image 2020-04-14 at 22.39.54.jpeg

Çözüm
Elinde tuttuğun kablo anakartın yazılımı ile RGB kontrolcüyü kontrol edip fanların rengini yazılım ile kontrol etmeni sağlayan kablo, RGB kablosu yani.

Fakat senin anakartın için uyumlu bir yuva bulunmuyor yani senin anakartın RGB desteklemiyor, kasanın RESET_SW tuşları ile belirli RGB modları arasında geçiş yapabilirsin.

1586894063966.png
Elinde tuttuğun kablo anakartın yazılımı ile RGB kontrolcüyü kontrol edip fanların rengini yazılım ile kontrol etmeni sağlayan kablo, RGB kablosu yani.

Fakat senin anakartın için uyumlu bir yuva bulunmuyor yani senin anakartın RGB desteklemiyor, kasanın RESET_SW tuşları ile belirli RGB modları arasında geçiş yapabilirsin.

1586894063966.png

Çözüm
Benim anlamadığım bu elimde tuttuğum kablo sadece renk değişimine mi yarıyor. Yani fanların çalışması için gerekli komutu nasıl vereceğim.

Eğer dediğiniz gibiyse CHA_FAN kısmını boş bırakabiliyorsam orası ne işe yarıyor?

Yani CHA_FAN'IN boş kalmasının bana bir zararı yok değil mi? Yani anlattığınız kadarıyla bir işe yaramıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı