Dark Guardian kasa fanlarının hızı nasıl ayarlanıyor?

obsidyen23

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Bende Dark Guardian kasası var ve bunun tüm kasa fanları bir kontrolcüye bağlı durumda. 2 hız ayarı var. Müthiş sesli ve ölüm sessizliği adlarını verdim ben bunlara. Fakat bu hız modlarını ayarlamak için her seferinde kasanın sağ kapağını açmam gerekiyor. Aşağıda resmi bulunan ünite kendisi.
kontrolcu.jpg

Aldığım sitenin youtube kanalından sordum kendilerine nasıl daha kolay şekilde fan hızını ayarlayacağımı. Ancak kendileri çok yüzeysel bir cevap verdi. "Kasanın reset tuşunun soketini bu kontrolcüye bağlayın."

Şöyle bir sorun var. Kasanın reset düğmesinin soketi 2 pinli fakat bu kontrolcüde 2 pinli giriş yok.(Resimde led switchin yanındaki ve onun altındakiler 4 pin. Üstündeki plastikler yüzünden 2 pin gibi gözüküyor.)

Bilen varsa eğer nereye takacağımı tarif edebilir mi? Ya da daha farklı bir yöntemi bilen var mı? Bir an önce halletmek istiyorum çünkü fanlar düşük hızdayken kasa bayağı ısınıyor. Ama yük altında değilken indirme vs yaparken de o sesi çekmek istemiyorum. Şimdiden teşekkürler herkese.

Aynı kasayı kullanıyorum anakartımda 2 adet fan girişi bulunmakta yan kapağı açmaktan ciğerim soldu :) bi çare bulabildiniz mi?
Hocam valla kasa fanlarını değiştirdim. Ön 3 ve arkadaki fanı çıkarttım yerine daha düzgün olan Arctic P12 PWM PST fan taktım. PWM girişinden anakarta bağladım mis gibi ayarını yaptım. Kasadan çıkarttığım fanların ikisini üst tarafa egzos fan olarak taktım düşük modda çalışıyorlar. Zaten RGB takıntım olmadığı için bu yola gittim. Ve şu anda çok düşük sesle müthiş serin kasa. 150-160 lira gibi bir miktar ayırırsanız kenara bence en iyi yol bu.

Keşke teknobiyotik kendi üretimleri olan DARK markasının birazcık arkasında olsaydı da düzgün bir kontrolcü gönderseydi güzelim kasayla birlikte.(Dip not : Kendileri ile iletişime geçtim başka fan kontrolcü için ancak önce göndereceğiz diyip sonra da göndermediler uymaz o falan diyip. TR'de 6 pinli soket kullanan tek fan bunların.)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı