Dark Guardian RGB LED Bağlantısı

Kardeşim bu kasadan bendede var anakart rgb portuna tak ve bilgisayarı aç açtıktan sınra kasanın üzerinde bulunan led tuşuna basılı tut 5 6 saniye kontrolcü kendini kapatacaksa yönetimi anakarta devredecektir.
Vallaha helal olsun cidden aksayı 5 defa falan söküp tüm kullanma kılavuzları okumama rağmen böyle bir detaya rastlamadım,çok teşekkürler denedim tüm fonksiyonlar çalışıyor. Kasa RGB sorunu çözülmüştür.
Uzunca bir fingirdeşmenin ardından Klavuzda 25:30 da sadece fan kablosunu taktığında, fan ledleri yanıyor kontrol anlamında diğer bahsettiğiniz iki kablo ile bir işlem yapmıyor dolayısı ile ezbere bir şey diyemiyorum.
Fanların kontrolcüye giren pinleri ile adamın anakarta bağlanacağını söylediği pinler aynı mı peki diye soracaktım videoda gördüm, benim Aigo fan ve kontrolcüsünde olduğu gibi farklı bir yapıya sahip. Sadece fanlardan birini anakarta bağlayıp denenebilir diyecektim ama olmayacaktır ki denemek te sakıncalı olabilir.
Emin olmamakla birlikte, fanların kendi kontrolcüsü aracılığı ile anakarta bağlanıyor oluşu anakart üzerinden kontrolü mümkün kılmıyor olabilir. Maalesef bu işlere kafasını yormuş deneyimlemiş birilerinden cevap gerekiyor. İşlemci ledleri ise bana tamamen uzak bir nokta. İşlemci soğutucu ile ilgili eklediğiniz görsel nereden bulamadım fakat orada anakart destek listesini indir gibi bir ibare var ve yine işlemci soğutucu ile ilgili eklediğiniz küçük klavuzda bu 2 kablonun taklılacağı slotun, MSI için JRAINBOW olarak belirtilmiş olması kafa karıştırıyor.

Buldum destek listesini, gerçi bu listede anakart-bellek destek listesi gibi gerçekliği sorgulanabilir bir şey mi emin olmak zor. Dediğim gibi diğer görseldeki JRAINBOW ibaresinin sizin anakart da olmayışı da şüpheleri artırıyor.

Benim zamanım yok maalesef ama, yalancı amcanın bir RGB Sistem Nasıl Toplanır ? klavuzu daha var bir izleyin bakalım bir yardımı olacak mı?
İnan bende işlemci soğutucusuna anlam veremedim ama bunun için Thermaltake e mail attım bakalım buradan çözemezsek oradan bir cevap gelir umarım.
Thermaltake UX200 için sanırım adreslenebilir rgb kontrolcü satın almam gerekiyor ama bunun hakkında da bir bilgiye sahip değilim.

Son düzenleme:
RGB Portları mevcut 2 tane, sadece 5V soketi yok işlemci RGB kontrolü için bu da bir çok ana kartta yok benim araştırmama göre üst seviye ana kartlarda mevcut.

Dostum merhaba bende bu kasadan almayı düşünüyorum.Benimde anakart MSI ve üzerinde RGB kontrolcü soketi var sana sormak istediğim.Renklerin kontrol edebiliyoruz iyi tamam peki fan ayarlarınada PC üzerinden kontrol varmı bir programla veya MSI ile teşekürler.

Maalesef kasa fanlarım çalışmıyor yeni aldım kasayı ya içinde ki hub arızalı ya da başka bişey
Edit : cpu olmadığında anakart çalışmıyormuş dolayısıyla fanlar da cpu geldi taktım sorun yok

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı