Dark Messiah of Might & Magic Türkçe Yama

Maalesef hayır hocam. Dediğim gibi oyunu silip yükleyip bir müddet ilerledikten sonra tekrar kurup denedim ama olmadı. Yine aynı sorunu yaşıyorum.

Oyunu daha önce açılmadı diye iade etmiştim belki düzelmiştir diye aldım yamayı kurdum bu sorun şimdi de.

Dishonored, Prey gibi oyunlarıyla tanıdığımız arkane Studios'un 2006 yılında yapmış olduğu Dark messiah of might & magic adlı oyunun oyunyama.com ekibi tarafından yapılan Türkçe yaması güncel sürümlerde çalışmamakta. Bu yüzden ben de bu yamayı çalıştırmanın yollarını aradım. Birkaç ayar yaparak bu yamayı güncel sürümlerde çalıştırmayı başardım. Kurulum aşamalarını dikkatlice yapmanız önemle rica olunur.

kurulum aşamaları:

- Size verdiğim. RAR dosyasında 2 farklı dosya var. İlk olarak "1" yazan dosyanın içindekileri oyunun dosya konumuna atın.
- Oyunu açıktan sonra yeni bir oyun başlatıp oyunu kaydedin.
- Oyundan çıktıktan sonra. RAR dosyasındaki "2" yazan dosyanın içindekileri oyunun dosya konumuna atın.
- Artık oyununuz Türkçe!

Oyunun kurulu olduğu yere ilk dosyayı atıp oyuna girip çıktıktan sonra 2. dosyayı attığımda bir şey değişmedi ben mi yanlış yaptım acaba?

Oyunun kurulu olduğu yere ilk dosyayı atıp oyuna girip çıktıktan sonra 2. dosyayı attığımda bir şey değişmedi ben mi yanlış yaptım acaba?
O dosyaları mı attın yoksa içindeki dosyaları mı? Ayrıca oyun dosyaları içerisinde custom_turkish isimli bir klasör var mı?

O dosyaları mı attın yoksa içindeki dosyaları mı? Ayrıca oyun dosyaları içerisinde custom_turkish isimli bir klasör var mı?

O dosya yok, içindeki dosyaları atmadım. Atmam gerekiyormuş onu sen yazınca fark ettim birazdan denerim ama Custom turkhis diye bir dosya görmedim.

Anlamadığım bir şekilde şuan custom turkhis diye bir dosya çıktı.

Çözümünü bulursam sizinle paylaşırım hocam.

Aynı sorunu bende şu an yaşadım normalde oyun ilerliyor ama yamayı kurduğumda tam o kısımda hata veriyor. Yama olmayınca sorun yok bence sorun yamada çünkü verilen hata erroring open file diyor yani bir dosyayı açarken hata veriyor bu da yama dosyalarından biri olabilir gibi. Umarım bu konuda biri yardımcı olur yoksa oyunu bırakacağım çözümünü bulasıya kadar.

Dishonored, Prey gibi oyunlarıyla tanıdığımız arkane Studios'un 2006 yılında yapmış olduğu Dark messiah of might & magic adlı oyunun oyunyama.com ekibi tarafından yapılan Türkçe yaması güncel sürümlerde çalışmamakta. Bu yüzden ben de bu yamayı çalıştırmanın yollarını aradım. Birkaç ayar yaparak bu yamayı güncel sürümlerde çalıştırmayı başardım. Kurulum aşamalarını dikkatlice yapmanız önemle rica olunur.

kurulum aşamaları:

- Size verdiğim. RAR dosyasında 2 farklı dosya var. İlk olarak "1" yazan dosyanın içindekileri oyunun dosya konumuna atın.
- Oyunu açıktan sonra yeni bir oyun başlatıp oyunu kaydedin.
- Oyundan çıktıktan sonra. RAR dosyasındaki "2" yazan dosyanın içindekileri oyunun dosya konumuna atın.
- Artık oyununuz Türkçe!

Crack oyuncuları bilemem ama şu an güncel olan Steam versiyonunda bu yamanın çalışmadığını söylemek isterim. Muhtemelen 1. dosyada bir şeyler eksik oyun onu bulamıyor ve çalıştıramıyor. Zaten indirdiğinizde ve 1. dosyayı açtığımızda Custom dosyasının içindeki txt belgesi harici diğer dosyaların boş olduğunu görebilirsiniz.

Crack oyuncuları bilemem ama şu an güncel olan Steam versiyonunda bu yamanın çalışmadığını söylemek isterim. Muhtemelen 1. dosyada bir şeyler eksik oyun onu bulamıyor ve çalıştıramıyor. Zaten indirdiğinizde ve 1. dosyayı açtığımızda Custom dosyasının içindeki txt belgesi harici diğer dosyaların boş olduğunu görebilirsiniz.
Yama'yı doğru kurduğuma eminim zaten.Menü Türkçeleşiyor ama oyunda eğitimi geçtikten sonra üzülerek söylüyorum ki maalesef hata alıyorsunuz.

Eğer yama sende çalıştıysa korsan sürüm kullanmışsın demektir. Eğer korsan sürüm kullanmayıp ta bu yamayı kurmayı başardıysan nasıl yaptığını söylemeni istiyorum. Çünkü Steam'de benim dediğim yöntemden farklı bir şekilde kurulmuyor.

Doğru bilgi bu setup Steam versiyonunda denediğim kadarıyla çalışmıyor. Şu an bu yamayı bir dosyaya kurdurtup iki yama arasında farklara bakacağım eğer olumlu bir sonuç çıkarsa yazarım.

Çözümünü bulursam sizinle paylaşırım hocam.

İyi haber, sorunu sanırım çözdüm ama oyunu biraz daha oynadıktan sonra paylaşmak istiyorum.

Son düzenleme:
O dosya yok, içindeki dosyaları atmadım. Atmam gerekiyormuş onu sen yazınca fark ettim birazdan denerim ama Custom turkhis diye bir dosya görmedim.

Anlamadığım bir şekilde şu an Custom turkhis diye bir dosya çıktı.

Aynı sorunu bende şu an yaşadım normalde oyun ilerliyor ama yamayı kurduğumda tam o kısımda hata veriyor. Yama olmayınca sorun yok bence sorun yamada çünkü verilen hata erroring open file diyor yani bir dosyayı açarken hata veriyor bu da yama dosyalarından biri olabilir gibi. Umarım bu konuda biri yardımcı olur yoksa oyunu bırakacağım çözümünü bulasıya kadar.

Yama'yı doğru kurduğuma eminim zaten. Menü türkçeleşiyor ama oyunda eğitimi geçtikten sonra üzülerek söylüyorum ki maalesef hata alıyorsunuz.

Doğru bilgi bu setup Steam versiyonunda denediğim kadarıyla çalışmıyor. Şu an bu yamayı bir dosyaya kurdurtup iki yama arasında farklara bakacağım eğer olumlu bir sonuç çıkarsa yazarım.

İyi haber, sorunu sanırım çözdüm ama oyunu biraz daha oynadıktan sonra paylaşmak istiyorum.

Hocam sabırsızlıkla bekliyorum. RPG damarım kabardı ve büyük bir zevkle başına oturmuşken böyle saçma bir hata yüzünden Türkçe oynayamamak çok sıkıcı olur. Şimdiden teşekkürler.

Hocam sabırsızlıkla bekliyorum. RPG damarım kabardı ve büyük bir zevkle başına oturmuşken böyle saçma bir hata yüzünden Türkçe oynayamamak çok sıkıcı olur. Şimdiden teşekkürler.

Uzun bir çözümü olmasa hemen paylaşacağım ama gerçekten baya uzun ve karışık bir çözümü var. Şimdilik çözümü size üzülerek karışık bir şekilde anlatacağım bu yüzden kafanız kolayca karışabilir, yeni bir konu açmam gerekiyor ve orada görselleriyle birlikte anlatmam gerekiyor ki en net şekilde anlaşılsın, buradan yazmam ile olacak bir iş değil gibi gerçekten.Şuan konuyu açamıyorum çünkü tempom gerçekten yoğun forumda gezecek pekte bir zamanım yok.Sonrası için zaten konuyu bu mesaja rağmen forumda açmayı gerçekten düşünüyorum. Burada nasıl çözdüğümü adım adım değil de biraz karışık bir biçimde sizin ve benim zamanımı almayacak bir şekilde anlatmaya çalışacağım. Öncelikle setup ile kurulan yamanın Steam versiyonu ile hiçbir alakası yok, o yamayı oyununuz orijinal ise unutun. Setup ile kurulan ve el ile kurduğumuz yamanın dosyaları aslında aynı ancak önemli bir farkı var.El ile kurduğumuz dosyayı oyun algılarken setup ile olan yamayı oyun algılamıyor dolayısıyla bizim işimize yarayan el ile kurduğumuz yani konu sahibinin paylaştığı yama. Sebebini ben de bilmiyorum.

Tabii iki yamada anlaşılan üzere eksik çünkü Media yani video gibi ara sahnelerin girdiği, bizim izlemekten başka bir şey yapamadığımız sahneler de kısaca oyun içi ara sahnelerde çeviri yok yani bizim bunu onarmamız gerekiyor bu yüzden tam o sahnelere geldiğimiz zaman oyun hata veriyor ve bizim ise sadece oynayabildiğimiz ve kontrol edebildiğimiz sahnelerde çeviri işe yarıyor. Hatanın sebebi kısaca bu diye düşünüyorum ama emin değilim.Bilen varsa beni de aydınlatırsa sevinirim.Eğer çözümünden bahsedeceksem bu çözüm için bize iki tane önemli klasör gerekiyor bu klasörler mm_root ve mm_root_turkhis sizde bu dosyalar yamayı ilk kurduğunuzda olmayacak, bunu çözmenin yolu ise oyundaki gameinfo.txt metnini düzenlemekten geçiyor. Mm dosyasının içindeki gameinfo.txt bize konu sahibinin paylaştığı yamada:
Game custom, Game mm, Game |gameinfo_path|. şeklinde veriliyor bunu sizin şöyle düzenlemeniz gerekiyor:
Game mm_root, Game unlimitededition, Game custom, Game mm, Game |gameinfo_path|
(bu şekilde tekrar düzenledikten sonra oyuna girdiğinizde ve tekrar aynı hatayı aldığınızda bu sefer mm_root ve mm_root_turkhis dosyası yüksek ihtimalle oyunun yerel dosyalarında oluşacaktır.)

mm_root ve mm_root_turkhis dosyaları oluştuktan sonra ise bu oyunun içindeki animasyondan oluşan ara sahnelerin bulunduğu mm dosyasındaki Media klasörünü kopyalamanız gerekiyor. Yani mm_root ve mm_root_turkhis klasörüne Media dosyasını kopyalamalısınız yoksa error almaya devam edeceksiniz işin püf noktası ve en zor tarafı burası gibi duruyor.İlk kurulumda mm_root dosyası neden oluşmuyor ve siz bu dosyaları göremiyorsunuz bunu bende bilemiyorum ama ben böyle çözdüm.

Dediğim gibi yamalar muhtemelen eski; konu sahibinin verdiği yamayı yine benim yazdığım şeylere rağmen hatasızmış gibi talimatlara uyarak kuruyorsunuz sonra benim yazdıklarımı adım adım doğru bir şekilde tekrar uygulamanız gerekiyor.Evet karışık farkındayım ama oyunun eski ve sorunlu olduğunu unutmayın.Eğerdediklerimi doğru uygularsanız muhtemelen bende olduğu gibi sizin oyununuzda çalışacaktır. Eğer oyun siz oynarken takılır veya hata vermeden çökersede bunun sebebinin 32 bit olmasından dolayı olduğunu bilin isterim.Oyun 32 Bit olduğundan dolayı 2 GB RAM kullanabiliyor sizin bir patch yardımı ile de mm.exe'yi patch etmeniz gerekecek ve böylece oyunm 2gb limitten kurtulacak. Buraya kadar işinize yaradıysa eğer ne güzel, yaramadıysa ben bu hata başlığı altında yeni bir konu açacak ve nasıl çözdüğümü görsellere yer vererek daha detaylı bir şekilde ele alacağım bilginize.Son olarak ben de bir RPG delisiyim.😅

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı