Dark Sentinel Kasa İncelemesi

211TL'ye aldığım Dark Sentinel kasanın tanıtımı. Umarım birilerine yardımcı olur. :)

Kendi kahverengi kutusunda geliyor.
1.jpg
2.jpg

Stroforla sağlam şekilde paketlenmiş.
3.jpg

Yan paneli tamamen saydam akrilik malzemeden yapılmış. Akrilik panel kasaya 8 vida ile tutturuluyor ve 2 tarafı jelatinli olarak geliyor.
4.jpg

Ön tarafında havayı içeri çeken 2 adet fan var.
5.jpg

Güç, reset, 2xUSB2, 1xUSB3, kulaklık, mikrofon
Ön paneldeki 2 yuvanın kapağı, zor da olsa çıkarılıp takılabiliyor. Kasanın ön panelini tamamen çıkarmayı ben başaramadım ama herhalde bir şekilde çıkıyordur.
6.jpg

Diğer yanı dışa doğru çıkıntılı. Çıkıtı sayesinde, kablolamayı bitirdikten sonra kasayı kapatırken herhangi bir zorlukla karşılaşmadım.
7.jpg

Üstünde mıknatıslı toz filtresi var.
8.jpg

Altında plastik ayakları var
9.jpg

Dark'ın sitesinde ayakların altında kaymaz tabaka olduğu yazıyor ama bana gelen kasada kaymaz bir şey yoktu. Düz plastik ayaklar. Bana gelen ürün eksik olabilir veya Dark üründe revizyona gidip sitesini güncellememiş olabilir.
10.jpg

PSU toz filtresi manyetik değil. Kasadaki çentiklere takılıyor.
11.jpg

Saydam panel 8 vida ile açılıyor. Parmak vida olsalar da çıkarıp takmak için tornavida kullanmam gerekti. Vidaların alt kısmı, titreşimi ve sesi engellemek için contalı. Panel hafif olduğu için 4 vida rahat rahat yeter ama 8 vida kullanılması panelin titremesini engelliyor.
12.jpg

İçinden sadece 1 kağıt çıkıyor. Başka bir belge, kılavuz çıkmıyor.
13.jpg

Kasanın boş hali.
14.jpg

Alt bölme hava alacak şekilde ayarlanmış. Bu deliklere fan takılabiliyor. Ön fanlardan birisi alt bölmenin hizasında kaldığı için (sağ tarafta) fandan gelen havayı içeri alacak şekilde rüzgar yolları açmışlar.
15.jpg

Arkada 1 tane havayı dışarı atan fan var.
17.jpg

Fan kabloları bayağı uzun. Anakartın istediğin yerine takabilirsin. Bütün fanlar hem 3pin hem molex destekliyor.
18.jpg

Boş kasanın arkadan görünüşü
19.jpg

Ön panel bağlantı kabloları
20.jpg

Ön panel ses, USB2 ve USB3 kabloları
21.jpg

Ön fanlar da hem 3pin hem molex destekliyor
22.jpg

Kasanın içinden çıkan paket içeriği:
4 kelepçe
4 HDD parmak vidası
3 anakart yuvası (Sarı olanlar. Diğerleri kasaya bağlı halde geldi. Toplam 8 tane)
Anakartın biplemesini sağlayan ufak hoparlör
Çeşitli vidalar
Dark'ın sitesinde HDD takmak için kızak var deniliyor ama bana gelen üründe çıkmadı. Yukarıda da dediğim gibi belki Dark kasada revizyona gitmiştir. Yine de vida ile sağlam bir şekilde HDD takılabiliyor, sıkıntı olmadı yani.
23.jpg

PCI çıkışlarının ilki vidalı, kırmadan çıkartılabiliyor. Diğer slotları kırmak gerekiyor.
24.jpg

Ön panele DVD sürücü, kart okuyucu falan takacaksanız ön taraftaki bu metalleri kırmanız gerekiyor. Bir işlevleri yok, güzel görünsün diye koyulmuşlar. (Ön dış taraf kapaklı, takılıp çıkartılabiliyor.)
25.jpg

Kablolama kolay oldu. Bol bol boşluk ve bağlama noktası var.
26.jpg

İç kablolamada sadece işlemci 8 pin bağlantısını yapmak sıkıntı yarattı. Çünkü Kasanın sol üst tarafında kablo geçirilebilecek boşluk yok. İşlemci kablosunu biraz dolaştırmam gerekti. (DVD sürücünün üstünde kablo geçirmeye boşluk var. İşlemci kablonuzun boyu yetiyorsa oradan geçirilebilir.)
27.jpg
28.jpg
29.jpg
30.jpg

Sonuç olarak mükemmel bir kasa değil ama F/P açısından bakarsak çok başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

Artıları: +Tam boy saydam yan panel +Geniş +Kablolaması sıkıntılı değil +Kasanın malzeme kalitesi gayet iyi +Vidalı 1. PCI çıkışı +Toz filtreleri +Üst fan yuvası
Eksileri: -İşlemci kablosunu bağlamak sıkıntılı -Ayaklarının altında sünger yok -Ön paneli komple çıkmıyor (veya ben çıkartamadım) -PCI çıkışlarında tek slottan sonrasını kırmak gerekiyor -Yan panel akrilik olduğu için ışıkta yansıma yapıyor -240mm veya 280mm radyatörlü sıvı soğutmaları desteklemiyor

Dosya Ekleri

• 16.jpg
    16.jpg
    260,4 KB · Görüntüleme: 334
Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı