Dark Souls 3 için tavsiye

Gordrhain

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Palyaço
Hayatımda ilk kez Soulsborne oyunu oynuyorum ama her zaman bir isteğim vardı. Bugün oynayabildim ve.
Oyunda eğitim kampındaki Boss'u 8. seferde kesebildim. Gerçekten farklı bir haz aldım oyundan. Sürekli Batman Arkham serisindeki Combat'ı kullanan oyunları oynamıştım ve sıkımştı.
Oyunda eğitim kampındaki Boss'u kestikten sonra hiç ilerlemedim, tavsiyelere ve başlangıç için yapmam gereken şeylere açığım. İksirlerim bitti mesela onları nasıl temin ederim?

Eğitim kampı derken, bildiğiniz bölüm o. :)

İksirler Estus'dan bahsediyorsanız onlar bitmez her Bonfire'a oturunca yenilenir. Ayrıca biraz ilerlerseniz Firelink Shrine'a ulaşırsınız.(ki burası base'dir.) Burada demirci abiden mavi estusları sarıyla değiştirirseniz daha fazla can iksiriniz olur(Estus Flask)

Daha fazlası için @Emin Çıtak hocamızın rehberlerine göz atabilirsiniz. Oldukça detaylı bir oyun ve böyle yazarak anlaşılacak bir oyun değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Boss'ları level atlamadan, saatlerce uğraşıp hareketlerini ezberleyerek de kesebilirsiniz. Souls tarzı oyunlar daha çok yeni silahlar, zırhlar ve büyüler keşfetmeye zorlar. Genelde bir bölgede lazım olan eşya hep o bölgeye girmeden veya o bölüm içerisine saklanmış olur.

Kazandığın ruhları statlara harcarken karakterinin kullandığı eşyalara göre statları yükselt. Silahlar kendilerine özel statlara göre güçlenir.

Ayrıca üzerindeki ruhları sakın çok fazla biriktirme. Sürekli öleceğin için çok fazla ruh kaybedersin. Level atlamak için veya eşya satın almak için sık sık ruhları kullan.

Not: Favori boss savaşım DS1' dlc sinden Artorias.

Bonfire'larda dinlendiğinde iksirlerin tekrar dolar ama canavarlar da dirilir boss'lar dışında.

Şovalye sınıfıyla mı başladın?
Sanırım şövalyeyim. Kalkan ve kılıcım var.
Eğitim kampı derken, bildiğiniz bölüm o. :)

İksirler Estus'dan bahsediyorsanız onlar bitmez her Bonfire'a oturunca yenilenir. Ayrıca biraz ilerlerseniz Firelink Shrine'a ulaşırsınız.(ki burası base'dir.) Burada demirci abiden mavi estusları sarıyla değiştirirseniz daha fazla can iksiriniz olur(Estus Flask)

Daha fazlası için @Emin Çıtak hocamızın rehberlerine göz atabilirsiniz. Oldukça detaylı bir oyun ve böyle yazarak anlaşılacak bir oyun değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam o zaman ilk Bossu kesmişim 😄
Ayrıca ilerlediğimde iksir olayınıda halledeceğim, teşekkür ederim.
Boss'ları level atlamadan, saatlerce uğraşıp hareketlerini ezberleyerek de kesebilirsiniz. Souls tarzı oyunlar daha çok yeni silahlar, zırhlar ve büyüler keşfetmeye zorlar. Genelde bir bölgede lazım olan eşya hep o bölgeye girmeden veya o bölüm içerisine saklanmış olur.

Kazandığın ruhları statlara harcarken karakterinin kullandığı eşyalara göre statları yükselt. Silahlar kendilerine özel statlara göre güçlenir.

Ayrıca üzerindeki ruhları sakın çok fazla biriktirme. Sürekli öleceğin için çok fazla ruh kaybedersin. Level atlamak için veya eşya satın almak için sık sık ruhları kullan.

Not: Favori boss savaşım DS1' dlc sinden Artorias.
ben 2000 ruhu rastgele harcadım ilk başta çünkü Türkçe yamayı kurmamıștım. Çok devasa bir fark olur mu bilmiyorum. Benim favori savaşım bu boss savaşı oldu (Çünkü sadece bir tane DS bossu kestim henüz) bir anda tuhaf bir yaratığa dönüşüp hareketlerinin değişmesi beni heyecanlandırmıștı.
Birde ruhları saklamak için bonfirelarda ya da baselerde sandık tarzı birșey var mı?

Bir de ruhları saklamak için bonfirelarda ya da baselerde sandık tarzı bir șey var mı?
İşte Dark Souls zorluğu ve stresi burdan geliyor: Hayır öyle bir şey yok. Ölürsen biriktirdiğin tüm ruhlar yere düşer. Düşürdüğün yerden gidip alman gerekir. Giderken tekrar ölürsen de o ruhlar sonsuza dek gider 🙂 Yani her seferinde 1 ölme hakkın var. Gidip ruhları aldın, aldın yoksa... Soğuk su içersin artık.

Sanırım şövalyeyim. Kalkan ve kılıcım var.

Hocam o zaman ilk Bossu kesmişim 😄
Ayrıca ilerlediğimde iksir olayınıda halledeceğim, teşekkür ederim.

ben 2000 ruhu rastgele harcadım ilk başta çünkü Türkçe yamayı kurmamıștım. Çok devasa bir fark olur mu bilmiyorum. Benim favori savaşım bu boss savaşı oldu (Çünkü sadece bir tane DS bossu kestim henüz) bir anda tuhaf bir yaratığa dönüşüp hareketlerinin değişmesi beni heyecanlandırmıștı.
Birde ruhları saklamak için bonfirelarda ya da baselerde sandık tarzı birșey var mı?
Bir kereliğe mahsus kulanabileceğin yüzükler var. Ancak sadece bir kere ruhları muhafaza eder o kadar. Fakat bunun da bazı etkileri vardır en nihayetinde, burası Souls evreni. :)

Bu arada Gundyr'den etkilendiyseniz merak etmeyin çoğu boss bu epiklikte hatta Gundyr onların yayında çocuk oyuncağı gibi biraz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı