Sürprizbozan İnceleme Dark Souls II: Scholar of The First Sin

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Bugün bu oyunu detaylı şekilde eleştirmek ve incelemek için buradayım aklımda kalan bölgeler hakkında bile konuşacağımız detaylı ve rehber tadında bir inceleme olacak başlayalım.
Uyarı: Spoiler içerir.

Dark Souls 2 oyunun mantığı

Oyunun mantığı aslında çok basit zamanlamayı kur-düşmana hasar ver-açık bul-öldür-güçlen güçlenince gerçekten harika bir şekilde düşmanları tek tek alaşağı edebilirsiniz. Aslında oyun yeterli bilgi olduktan sonra hiç de zor değil örnek olarak serinin ilk oyunu Dark Souls 1'den örnek verirsek taurus demonu kesmek çok zordu ta ki Gold pine resin olan gizli sandığı keşfedene dek bundan sonra bossun merdiveninden çıkıp resini basıp bossa doğru giderek tekrar merdivenden çıkıp üstüne atlayınca onu çok rahat bir şekilde öldürebiliyorduk. Ama bunu bilmek için bu konu hakkında bilgimizin olması gerekiyordu 2.oyundada bu aynen geçerli sizin işinize yarayacak her eşya bir yere gizlenmiş durumda. Şimdi oyunun önemli itemlerine gelelim.
Human Effigy
Bu item gerçekten gerekli bir item arkadaşlar co-op oynamak için bu item gerekli, oyunun çoğu bölgesinde bu item gerekli, canınızı maksimum düzeye çıkartmak için bu item gerekli vs. size bu itemin olduğu lokasyonların bazılarını söyleyeyim.
HUMAN EFFİGY LOKASYONLARI:

1-Things Betwixt
İçeriye girip karakterimizi oluşturduktan sonra NPC'lerle bir işimiz kalmıyor opsiyonel olarak onları öldürürsek 9 human effigy kazanıyoruz.

2-Forest of fallen giants
Bölgeye giriş kısmında ola ki sandığa atlarsak bizi 1 human effigy karşılayacak ve bu bölgenin ilk save noktasında yani bonfire adlı kayıt noktasında bonfire ascetic burnlerseniz ve o sandığa tekrar giderseniz bu sefer 1 değil 5 human effigy ile karşılacaksınız. [Ben 5 diye hatırlıyorum yanlışım varsa konunun altında düzeltebilirsiniz.]
Şimdilik hatırladıklarım bu kadar. Gelelim ringlere.

Ring
Ring dediğimiz yüzükler oyunun her bölgesinde karşımıza çıkıyor hatta öyle ki oyunun %85'inde oyunu bitirmenize yarıyor bu yüzüklerin çoğu şans arttırıyor, hasarınızı arttırıyor, soulunuzu koruyor. Önünüze gelen her yüzüğü almanız taraftarıyım.
Şimdi bosslara gelelim 5 boss vereceğim ve nasıl yenebilirsiniz anlatacağım. Tabii ki bunlar yeterli olmaz yetenekte gerek.

1-The last giant
Oldukça yavaş hareket eden bu boss için yapmanız gereken tek şey +3 bir silahla girmek diğer türlü 30 vuruyorsunuz ve saldırılarda içinden geçerek anında dodgelamak ve saldırıyı yaptığında üstüne koşup defalarca ayağa kalkana kadar vurmak olacaktır.

2-Perseur
Bu boss co-op modunu tanıtma bossu gibi bir şey 2 kişi olmadan çok zor perseur oldukça hızlı hareket eden bir bosstur ve yapmanız gereken arkadaşınız veya rastgele bir NPC, oyuncu çağırarak perseurun dikkatini onlara çekmek ve perseura arbalet fırlatmaktır diğer türlü yenmek çok zordur ve bol bol dodge gerektirir.

3-Smelter demon
Bu boss için yapmanız gerekenler şunlar kılıcını kaldırdığı anda direkt kılıç sağ elindeyse sola sol elindeyse sağa 2 elindeyse arkasına doğru dodgelayarak vurmak. 2 kısmına geldiğinizde bossun kılıcı alevlenir ve patlar bu süreçte uzak durun ve işlem bitince dalmaya devam edin.

4-Royal Rat Vanguard
Fareleri kestikten sonra direkt saçı olan fareye gidin ve ona sadece vurun zaten tek vuruşta canının %35i gitmekte.

5-Old Iron King
Bu boss lav odaklı olduğu için lav veya lazer saldırısı yaptığında yandaki boşluğa gidip kapı aralığında bekleyin ardından kılıcını masaya koyacak ve siz vuracaksınız vurma bittiğinde 2-3 kez bunu tekrarlayacak ardından başka bir yerde doğacaktır siz nerede doğmasını istiyorsanız oraya gidin ve birkaç saniye bekleyin ardından orada doğacaktır.
Boss rehberimiz bu kadardı şimdi incelemeye geçebiliriz.

BÖLGELERİ İNCELEME

1-Majula
Level atlayabildiğiniz,+ basabildiğiniz, zırh alabildiğiniz kısacası oyunun merkezi olan ve iyi atmosferi olan bir bölge

2-Forest of Fallen Giants
Bu bölge tıpkı ismi gibi size orman havası verir fakat bosslarının ormanla hiçbir ilgisi yoktur ayrıca buraya sık sık geleceğiz oyunun %95'inde bile. Pek iyi olmayan bir atmosfere sahiptir ve burada alışma süreci başlar.

3-Iron Keep
Bölgeden bölgeye atlamanın pek hoş olmadığının bende farkındayım fakat burada karışık gidiyoruz. İsmi gibi lavla dolu ve lavla ilgili bossları olan sinir bozucu bir kanser bölge

4-The Gutter
Önünüzü göremediğiniz oyunun en kanser bölgelerinden biri kesinlikle bir an önce buradan uzaklaşıp Black gulch bölgesine varmaya bakın. Atmosferi olmayan çünkü önünüzü göremediğiniz bir bölge.

5-Black Gulch
Ölme riskinizin çok olduğu zehirlerle dolu bir bölge bossu kesip hemen bu bölgeden uzaklaşın. Atmosferi kusmuğa benziyor.

6-Shrine of Amana
Büyücülerle dolu bir büyü bölgesi kanser değil fakat biz op şekildede gitmiş olabiliriz. Atmosferi korkutucu ama fena değil.

7-Drangleic Castle
Sizi bir kalede hissettirecek güzel bir bölge.

Gelelim oyunun sorunlarına.
1-hitbox problemi.
2-düşman yerleri bazen çok saçma sapan olabiliyor.
3-bossların bazıları aşırı anlamsız.
4-farklı bir dodge mekaniği ile yapay zorluk var gibi hissettiriyor çoğu boss cidden yapay bir zorluğa sahip.
5-Çok saçma görevler olabiliyor.
Benim bu oyuna puanım 100/90 siz ne düşünüyorsunuz? Umarım inceleme tadında ama inceleme koklatılmış bu rehberi sevmişssinizdir.

Hocam öncelikle elinize emeğinize sağlık, güzel bir inceleme olmuş. Ben Dark Souls ve benzeri tüm souls like türündeki oyunlara aşırı derece hypelanıyorum. Fakat gel gelelim ki defalarca hepsini oynamayı denememe rağmen, belki zorluğundan belki sağda solda her tarafta bir giriş bölge olmasının karmaşıklığından oyunları kenara atıyorum. Bu oyunlara ısınabilmem ve oynayabilmeyi devam ettirmem için önerebileceğiniz birşey var mı yoksa bu oyunlar bana hitap etmiyor diyip vazgeçmelimiyim ?

Hocam öncelikle elinize emeğinize sağlık, güzel bir inceleme olmuş. Ben Dark Souls ve benzeri tüm souls like türündeki oyunlara aşırı derece hypelanıyorum. Fakat gel gelelim ki defalarca hepsini oynamayı denememe rağmen, belki zorluğundan belki sağda solda her tarafta bir giriş bölge olmasının karmaşıklığından oyunları kenara atıyorum. Bu oyunlara ısınabilmem ve oynayabilmeyi devam ettirmem için önerebileceğiniz birşey var mı yoksa bu oyunlar bana hitap etmiyor diyip vazgeçmelimiyim ?
sekiro. sekiro oynayın.

Hocam öncelikle elinize emeğinize sağlık, güzel bir inceleme olmuş. Ben Dark Souls ve benzeri tüm souls like türündeki oyunlara aşırı derece hypelanıyorum. Fakat gel gelelim ki defalarca hepsini oynamayı denememe rağmen, belki zorluğundan belki sağda solda her tarafta bir giriş bölge olmasının karmaşıklığından oyunları kenara atıyorum. Bu oyunlara ısınabilmem ve oynayabilmeyi devam ettirmem için önerebileceğiniz bir şey var mı yoksa bu oyunlar bana hitap etmiyor deyip vazgeçmeli miyim?

Öncelikle hocam korkunun ecele faydası yok seriye 3.oyundan başlamamanızı öneririm diğerleri kötü gelir ve zor değil lan bu deyip kenara atarsınız 3.oyun başka bir seviye ilk oyundan başlamanızı ve emin çıtak abimi öneririm ayrıca ilk oyuna başlayıp ilk bossu kesince firelink shrine isimli bölgeye gelin ve oradaki kapı gibi olan boşluklardan geçip su olan yeri bulun oradan ilerleyin ve merdivenlerden inin iskelet abiler gelecek onlardan space tuşuna basılı tutarak kaçın ve büyük mezar taşından zweihander isimli silahı alın ama ilk başta soullarınızı bonfirea oturup level vererek stryi 16 yapmanız ve Warrior seçmeniz gerek zweihanderı 2 elde kullanmanız gerek ayrıca böylece tüm oyun boyunca kullanacağınız silah belli oldu herkese tek atın.

Öncelikle hocam korkunun ecele faydası yok seriye 3.oyundan başlamamanızı öneririm diğerleri kötü gelir ve zor değil lan bu deyip kenara atarsınız 3.oyun başka bir seviye ilk oyundan başlamanızı ve emin çıtak abimi öneririm ayrıca ilk oyuna başlayıp ilk bossu kesince firelink shrine isimli bölgeye gelin ve oradaki kapı gibi olan boşluklardan geçip su olan yeri bulun oradan ilerleyin ve merdivenlerden inin iskelet abiler gelecek onlardan space tuşuna basılı tutarak kaçın ve büyük mezar taşından zweihander isimli silahı alın ama ilk başta soullarınızı bonfirea oturup level vererek stryi 16 yapmanız ve Warrior seçmeniz gerek zweihanderı 2 elde kullanmanız gerek ayrıca böylece tüm oyun boyunca kullanacağınız silah belli oldu herkese tek atın.

Sizin için şimdi ilk 5 bossu kapsayan bir boss rehberi hazırlayacağım. Souls oyununa birini başlatmak bana büyük zevk verir.

Sizin için şimdi ilk 5 bossu kapsayan bir boss rehberi hazırlayacağım. Souls oyununa birini başlatmak bana büyük zevk verir.
Çok teşekkür ederim hocam, üç oyunu da satın almıştım zamanında. Duruyor kütüphanemde. İncelemeyle beraber tekrar gaza geldim. İlk oyundan başlayacağım o zaman. Ek olarak Gamepass üyeliğimde Wo Long oyunu da var. Ondan başlamayı düşünüyordum ama vazgeçtim. Dark souls ile başlayacağım.

Boss anlamında çok ciddi sıkıntıları olan bir oyun bana soracak olursan, koca oyunda 2 tane iyi boss var biri Sir Alonne diğeri de Fume Knight, gerisini yuvarla fırlat çöpe. Serinin en çok boss barındıran oyunu ama bossların hiçbirinin bir olayı yok.

Pursuer'e neden zor dediniz anlamadım ama sadece yürüyerek bile hareketlerinden kaçabiliyorsunuz çünkü, sadece 1-2 hareketi için roll gerekiyor gerisi için sağa doğru yürüyün vuramıyor zaten size :D

Dark Souls 2'nin zorluğunun yarısı hantallığından, diğer yarısı da (özellikle SoftFS için) gank squadlardan kaynaklanıyor. Oyun o hantal mekaniklere rağmen karşınıza olması gerekenden daha fazla düşman yolluyor genelde ve işi zorlaştıran da bu. Dark Souls 2'de bossa giden yollar bosslardan çok daha zor :D

Çok teşekkür ederim hocam, üç oyunu da satın almıştım zamanında. Duruyor kütüphanemde. İncelemeyle beraber tekrar gaza geldim. İlk oyundan başlayacağım o zaman. Ek olarak Gamepass üyeliğimde Wo Long oyunu da var. Ondan başlamayı düşünüyordum ama vazgeçtim. Dark souls ile başlayacağım.
1678297856001.png

1076 saniye sonrasında konuyu açacağım ordan ilerlemeniz sizin yararınıza olur.

Boss anlamında çok ciddi sıkıntıları olan bir oyun bana soracak olursan, koca oyunda 2 tane iyi boss var biri sir alonne diğeri de fume Knight, gerisini yuvarla fırlat çöpe. Serinin en çok boss barındıran oyunu ama bossların hiçbirinin bir olayı yok.

Pursuer'e neden zor dediniz anlamadım ama sadece yürüyerek bile hareketlerinden kaçabiliyorsunuz çünkü, sadece 1-2 hareketi için roll gerekiyor gerisi için sağa doğru yürüyün vuramıyor zaten size :D

Dark Souls 2'nin zorluğunun yarısı hantallığından, diğer yarısı da (özellikle softfs için) gank Squad'lardan kaynaklanıyor. Oyun o hantal mekaniklere rağmen karşınıza olması gerekenden daha fazla düşman yolluyor genelde ve işi zorlaştıran da bu. Dark Souls 2'de bossa giden yollar bosslardan çok daha zor :D

Purseur oyuna yeni başlayan combata alışan biri için arbaletsiz zor bir boss.

Yeni konular

Geri
Yukarı