Dark Souls'a zamanla alışılabilir mi?

Özgür Aydın

Hectopat
Daha fazla  
Dark Souls Remastered'i denedim fakat bir türlü oyunu bitirmeyi beceremedim hatta 4. Boss'u bile göremedim. Steam yaz indirimlerinde Dark Souls'a bir şans daha vermek istiyorum. Sizce 3. oyunu alsam zamanla alışabilir miyim ve yeni başlayan birisi için önereceğiniz bir Build var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunu doğru yorumlarsan alışabilirsin. Çoğu insan Souls oyunlarını yanlış oynuyor. Her öldüğünde haritadaki tüm düşmanları tekrar tekrar kesmek zorunda olduğunu sananlar var.

Oyunda koşma tuşu var.

Önerdiğim build ise Knight karakter. 40 STR, 40 DEX bas eline de al Dark Sword'u herkesi dümdüz edersin.

Ek: Ayrıca Emin Çıtak'ın rehberlerine bakmanızı öneririm. Hem mekanik, hem oyun bilgisi olarak çok iyi bir Souls oyuncusudur.

Alışılamaz. Benim oyunlarda tanrı olmam lazım. Oyun odur. Önüme gelen herkes benden kaçmalı. Ben onlardan niye kaçayım ki? Kaçarsam eğlencesi kalmaz. Önüme gelene tek atmalı ve beni kimse yere serememeli. Souls oynayacaksam can hilesi olmadan asla oynamam.

Tabii ki alışılır. Oyunun mantığı bunun üzerine zaten sevgili dostum. Düşmanların hareketlerini algılayıp nasıl reaksiyon vereceğini planlaman gerek. Üçüncü oyun remastereda göre çok daha kolaydır ama tabii remastered kadar keyifli olduğunu düşünmüyorum şahsen.

Alışırsın ama bu oyunu dümdüz oyunlar gibi bitirebileceğini düşünüyorsan yanılıyorsun.
Yeri geldiğinde farm denilen, genelde Online oyunlarda gördüğün şeyi burada saatlerce yapmak zorundasın, evet offline olsa da. Direk oyunu bitirmeye oynarsan seni üzer. Silahlarını, ekipmanlarını geliştirmeden, Unique silahları, kalkanları bulman da çok önemli. Ölmeyi sorun etme. 20 kere aynı yerde öldüğümü biliyorum. Bazen de ölmek zorundasın, karşına çıkan boss bile olmayan bazı elemanları çözmek için bu şart.

Oyunun başlarında, Taurus Demonu geçtikten sonraki yerde bir köprü gelecek. Üstünde de kırmızı bir ejderha olacak. O ejderhanın kuyruğunu Gold pin resin kullanarak 3-4 hamlede kes. Sana Drake Sword verecek. Ve bu silah Claymore'unu +10 yapana kadar veya oyunun ortalarına kadar seni fazlasıyla idare eder. İnternette bunun yol yordamı vardır.

Alışırsın ama bu oyunu dümdüz oyunlar gibi bitirebileceğini düşünüyorsan yanılıyorsun.
Yeri geldiğinde farm denilen, genelde Online oyunlarda gördüğün şeyi burada saatlerce yapmak zorundasın, evet offline olsa da. Direk oyunu bitirmeye oynarsan seni üzer. Silahlarını, ekipmanlarını geliştirmeden, Unique silahları, kalkanları bulman da çok önemli. Ölmeyi sorun etme. 20 kere aynı yerde öldüğümü biliyorum. Bazen de ölmek zorundasın, karşına çıkan boss bile olmayan bazı elemanları çözmek için bu şart.

Oyunun başlarında, Taurus Demonu geçtikten sonraki yerde bir köprü gelecek. Üstünde de kırmızı bir ejderha olacak. O ejderhanın kuyruğunu Gold pin resin kullanarak 3-4 hamlede kes. Sana Drake Sword verecek. Ve bu silah Claymore'unu +10 yapana kadar veya oyunun ortalarına kadar seni fazlasıyla idare eder. İnternette bunun yol yordamı vardır.

Hocam yeni başlayanlar için daha kolayı var onun.
Undead merchant’dan oyun başı alacağınız yay ve oklar ile uzaktan ejderhanın kuyruğuna vura vura kılıcı düşürebilirsiniz. Ben Remastered’ı 3 kere bitirdim hala o ejderhayı köprüde kesemedim açıkçası. 😂

Sizi bilmem ama ben alışabileceğimi sanmıyorum. Çok sabırsızım maalesef. Eğer böyle bir sorununuz yoksa alışabilirsiniz diye düşünüyorum.

Hocam yeni başlayanlar için daha kolayı var onun.
Undead merchant’dan oyun başı alacağınız yay ve oklar ile uzaktan ejderhanın kuyruğuna vura vura kılıcı düşürebilirsiniz. Ben Remastered’ı 3 kere bitirdim hala o ejderhayı köprüde kesemedim açıkçası. 😂

doğru, öyle de bir yöntem var, ama zaman kaybı biraz. Benim dediğim şekilde ejderhanın dibinde gezmek pek güvenli değil. Ama siz kuyruğu değil de ejderhayı kesmek istiyorsanız dediğimi bir deneyin 😁

Zevk meselesi. Kimi oyuncu yavaş yavaş karakter kasmayı sever, kimi oyuncu hikaye, kimi oyuncu ise vur kır parçala taktiğini sever. Ben o oyuna para vermem çünkü erkenden bırakacağımı biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı