Dark Ultra Bright 33x egzoz fan olur mu?

iamsezer

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, MSI MPG Gungnir 100P kasam için ön tarafa yeni 3 tane fan almayı düşünüyorum. Düşündüğüm fan ise Akasa Viper 14CM. Arkadaşımda ise kullanmadığı, üç adet Dark Ultra Bright 33X mevcut. Bunları kendisinden alacağım. (Ücretsiz bir şekilde) Alacağım bu fanları ise üst tarafa takmak istiyorum. Sizce üst egzoz olarak iş görür mü? :)

Kasa fan bölümleri bu şekilde.

msi-mpg-great_airflow.png

Üst kısım elbette egzoz görevi görür ve güzel olur.

1-2-3 Numara dışarıdan kasa içerisine hava almalı, yani kasa içerisine üflemeli;
4-5-6 Numara kasa içerisinden kasa dışarısına hava tahliye etmeli yani dışarı üflemeli.

NOT: İyi sirkülasyon için kesinlikle 1-2-3 ve 6 numarada fan olmalı ve dediğim şekilde çalışmalı. Tercihen ve daha iyi olması adına öncelikle 5 numaraya veya hem 5 hem 4 numaraya tahliye fanı takabilirsiniz.
1577315449695.png

Görür tabii ki. İçerideki sıcak hava rahatça dışarıya atılır. Bende üstte de 2 adet var iyi oluyor. Yalnız Dark fanları nasıldır bilmiyorum sesli çalışıyorlarsa rahatsız edebilir :)

Üst kısım elbette egzoz görevi görür ve güzel olur.

1-2-3 Numara dışarıdan kasa içerisine hava almalı, yani kasa içerisine üflemeli;
3-4-5 Numara kasa içerisinden kasa dışarısına hava tahliye etmeli yani dışarı üflemeli.

NOT: İyi sirkülasyon için kesinlikle 1-2-3 ve 6 numarada fan olmalı ve dediğim şekilde çalışmalı. Tercihen ve daha iyi olması adına 5 numara veya hem 5 hem 4 numaraya tahliye fanı takabilirsiniz.
Eki Görüntüle 478136

Öncelikle ilginiz ve cevabınız için çok teşekkür ederim. :) Ben de sizin gibi düşünüyordum. Ön bölüme 3 adet Akasa Viper 14cm, üst tarafa da 3 adet Dark Ultra Bright 33x takacağım. 6 numaralı bölümde kasanın kendi egsoz fanı var. Şimdilik iyi çalışıyor.

Görür tabiki . İçerideki sıcak hava rahatça dışarıya atılır . Bende de üstte de 2 adet var iyi oluyor .

Kasa biraz büyük olduğu için ben 3 adet takmayı düşünüyorum üst tarafa. Anca iyi gelir sanırım. :)

Öncelikle ilginiz ve cevabınız için çok teşekkür ederim. :) Ben de sizin gibi düşünüyordum. Ön bölüme 3 adet Akasa Viper 14cm, üst tarafa da 3 adet Dark Ultra Bright 33x takacağım. 6 numaralı bölümde kasanın kendi egsoz fanı var. Şimdilik iyi çalışıyor.

Kasa biraz büyük olduğu için ben 3 adet takmayı düşünüyorum üst tarafa. Anca iyi gelir sanırım. :)
3 tane 120mm üst kısma takılabiliyorsa çok iyi :) Hayırlı olsun güzel hava akışı sağlar o sistem.

Akasa viper 14 cm olanı daha önceden bende vardı ürünü çok sesli olduğu için satmıştım soğutmasında en ufak sıkıntısı yok fakat 650 rpm üstüne çıkınca sesi artıyordu bununla ilgili zamanında şu videoyu çekmiştim

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

12 cm olanı ise tam tersi sessiz çalışıyor

Akasa viper 14 cm olanı daha önceden bende vardı ürünü çok sesli olduğu için satmıştım soğutmasında en ufak sıkıntısı yok fakat 650 rpm üstüne çıkınca sesi artıyordu bununla ilgili zamanında şu videoyu çekmiştim

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

12 cm olanı ise tam tersi sessiz çalışıyor

Evet, ürünü son seviyede çalıştırmayacağımdan ötürü çok fazla ses yapacağını sanmıyorum. Zaten ses çııkartsa da beni etkilemiyor pek. Kulaklık takılı olduğu için çoğu zaman, kasanın sesini duymam biraz zor oluyor. :) O yüzden benim için ses değil, soğutması önemli. :)

Soğutma kısmında kesinlikle fazlası ile yeterli bir ürün dediğiniz gibi son devirde kullanmayacak iseniz sorun olmaz aksi halde geceleyin gündüz gibi olmadığı için ses sorun oluyor çünkü son devirde fanın sesi 2 oda öteden çok rahat duyuluyor

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı