Çözüldü Dark XSW-200 Sisteme Windows 10 Dışında İşletim Sistemi Kuramama Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

orhan_orh

Hectopat
Daha fazla  
Bende bir tane Dark XSW-200 mevcut. Bu cihazda Windows 10 kuruluydu. Ben de sistemi değiştirmek istedim ancak bir türlü başaramadım. Daha sonra bir şekilde Windows 8 kurabildim. Yalnız onu da sadece kurulabiliyor mu diye kurdum. Daha sonra Windows 7 kurmak istedim ama bir türlü yapamadım. Sonra aklıma HDD'yi tam silersem kurabileceğim geldi. HDD'yi diskpart ile biçimlendirdim. Bu işlemden sonra ne Windows 8 ne de Windows 7 kuramadım. Windows 10 bile kuramadım. Şimdi Windows 8 kuruluyor ancak başlatmıyor. Efishell bölümüne giriyor kendiliğinden. BIOS güncellemek istedim. Firmayı arayıp BIOS güncellemesi istedim. Mevcut değil dediler. Ben buna başka bir işletim sistemi kurmak istiyorum dedim. Olmaz sadece Windows 10 çalışır dediler. Gayet saçma ve mantıksız geldi açıkçası. Bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

BIOS içerisinde UEFI'yi kapatamıyorum. UEFI standart ve kapatılamıyor. BIOS bilgileri aşağıdaki gibidir.

Bios Vendor: American Megatrends
Core Version: 5.008
Compliancy: UEFI 2.3; PI 1.2
Project Version: 1ASEB 2.02
Build Date and Time: 07/23/2015 23:24:02

Merhaba;​
Ben problemi çözdüm. Biz 32 Bit'lik donanıma 64 Bit kurmaya çalıştığım için bu problemi yaşıyordum. 32 Bit Windows kurulumu gerçekleştirdim ve problem kökünden çözüldü.​
Bu arada sitem etmeden de geçemeyeceğim.​
Bazı kısaltmaların tamamını büyük harf ile yazmadığımdan dolayı uyarı yememi anlarım ancak konulara cevap vs. yazamamamı anlayamadım açıkçası. Bana kısaltmaların tamamının büyük harf ile yazılması gerektiği mesaj ile bildirilse amenna ancak, mesaj yazma erişiminin kısıtlanması ne yahu?​

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı