DarkFlash DLX21 nasıldır?

Makaleler
7
Herkese merhaba, bugün sizlere tesadüfen gezinirken bulduğum ve görünüşünü beğendiğim DarkFlash DLX21 adlı kasa hakkında bilgiler vereceğim. Umarım beğenirsiniz.

İlk olarak tasarımdan başlayalım.

DLX21-white.1190.png

Kasamızın iki siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı seçeneği var ve önünde "mesh" bir panel bulunuyor. Mesh panelin tasarımı açıkçası hoşuma gitti, kabartmalı ve asimetrik bir tasarımı var.

Gelelim ön paneldeki fanlara.

Kasamızın ön panelinde 3 adet 120mm A-RGB özelliğe sahip fanlar bulunuyor, 1100 RPM dönüş hızına sahip ve maksimum 23.5 dBa ses seviyesinde çalışıyor.

Fanların piyasada adı bu:

Gelelim üst panele.

Üst panelde 220mm mıknatıslı toz filtresi bulunuyor, bunun dışında ön bağlantı olarak 2 adet USB-A girişi (biri 3.0 biri 2.0), 1 adet USB-C 3.1 girişi, mikrofon ve kulaklık girişleri, fan LED'lerinin kontrol düğmesi ve güç & reset düğmeleri bulunuyor.

Screenshot_20210315-193740_Samsung Internet.jpg

Gelelim diğer teknik özelliklerine:

Genel Boyut:448x233x493 mm
Kullanılan Malzeme:0.8 mm SECC
Desteklenen Anakart Türleri:E-ATX, ATX, mATX,
Maksimum Ekran Kartı Desteği:400 mm
Maksimum CPU Soğutucu Desteği:180 mm
Fan Sayısı:120 mm x 3 (ön), 120 mm x 1(arka)
Güç Kaynağı Konumu:Alt
Kasa Tipi:Mid Tower

Tabloda göründüğü üzere 400 mm ekran kartı desteği bulunuyor, yani 3 fanlı ekran kartı takarken daha az sıkıntı yaşamanız anlamına geliyor. Soğutucu ve fan desteği olarak üst kısmına 3 adet 120 mm fan ve 2 adet 140 mm fan takılabilir, ön kısmında 3 adet 120 ya da 140 mm fan takabilirsiniz.

Radyatör desteği olarak ön ve üst kısımda 360 mm, sağ yan panelde 240 mm olarak belirtilmiş.

radyatöralanlari.jpg

Kasamızın dikey ekran kartı desteğide bulunuyor ve bölgeye bağlı olarak aparat ile birlikte geliyor.

Birlikte gelen aparat bu şekilde:

ekrankartiaparati.jpg

Disk yerlerine bakacak olursak arka tarafında 2 adet SSD yeri görüyoruz ve 3.5" HDD takmak içinde alt kısımda HDD kızağı bulunuyor.

20210315_215022.png

HDD kızağıda bu şekilde:

Screenshot_20210315-205125_Samsung Internet.jpg

Desteklenen güç kaynağı boyutuna gelirsek 200 mm olarak belirtilmiş bazı uzun güç kaynakları kasaya sığabilir diye düşünüyorum.

Yan panelimize gelecek olursak sol tarafta temperli cam bulunuyor, sağ taraftaki panelde menteşeli bu sayede ikisi de kolayca açılıp erişilebilir.

DLX21-white.1200.png

Kasanın arkadan görünüşü bu şekilde:

DLX21-black-n.1285.png

Üst kısımdan da bu şekilde:

DLX21-black.1310.png

Gelelim boyutlara ve ağırlığa:

Kasa 493 mm uzunluğa, 448 mm ene ve 233 mm genişliğe sahip. E-ATX destekleyen bir kasa için normal bir boyut.

Screenshot_20210315-221143_Samsung Internet.jpg

Evet bulabildiğim bilgiler bu kadardı, kasa hakkında çok fazla kullanıcı yorumu bulamadığım için genel bir görüşüm yok ancak sunduğu özellikler ve görünüşü ile tercih edilebilir diye düşünüyorum. Siz nasıl buldunuz bu modeli? Belirtirseniz sevinirim.

Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• DLX21-white.1185.png
    DLX21-white.1185.png
    980 KB · Görüntüleme: 85
Son düzenleme:
Elinize sağlık hocam. Bu modele görüntüsünden dolayı bir türlü ısınamadım.

Özellikleri fena değilmiş, tek başına kasa halinde satılsa fiyatına bağlı önerilebilir aslında.
Aslında güç kaynağı birkaç ay idare eder, Aigo PSU vardı sanırım bu kasada da.

Fractal Meshify çakması direkt olarak. Ancak ucuzsa fena bir seçim olmayabilir. Ne kadar?
Yakın fiyatta ancak PSU dahil olmayan versiyonun fiyatını bulamadım.

PSU ile kesinlikle pahalı. 450 lirayı PSU'ya versen 50 lira farka P360A alırsın ki havada karada P360A tercih ederdim :D.
Ben bu kasadaki PSU'yu maksimum 350 sayarım, kasanın kendisi de taş çatlasa 500-525 lira olmalı. 600'ü geçtiği an işin içine marka devreye girer, Zalman Z8 yolda, Phanteks P400A non-DRGB ve P360A DRGB hemen dibinde, indirimlerde TD500 oralarda, Silverstone Fara R1 azıcık yukarıda pusuda, mATX'çiler için Silverstone PS15B-PRO orada...
Kısaca alternatifi yığın ötesi var :D.

PSU ile kesinlikle pahalı. 450 lirayı PSU'ya versen 50 lira farka P360A alırsın ki havada karada P360A tercih ederdim :D.
Ben bu kasadaki PSU'yu maksimum 350 sayarım, kasanın kendisi de taş çatlasa 500-525 lira olmalı. 600'ü geçtiği an işin içine marka devreye girer, Zalman Z8 yolda, Phanteks P400A non-DRGB ve P360A DRGB hemen dibinde, indirimlerde TD500 oralarda, Silverstone Fara R1 azıcık yukarıda pusuda, mATX'çiler için Silverstone PS15B-PRO orada...
Kısaca alternatifi yığın ötesi var :D.
Evet fiyatlandırmada hata var maalesef, zaten bilgi olsun diye açmıştım konuyu. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı