Darmoshark K8 alınır mı?

Bütçe
2000-3000 zorlarım
Darmoshark K5 için ne diyorsunuz?
Boyut olarak K8 çok daha iyi ama bütçe oraya çıkmıyor. Alınır mı? K5?
Hocam uzun vadede K8 daha mantıklı olur ama "klavyeyi alırım 5-6 ay kullanırım, sıkılırsam da satarım" derseniz K5 de alınabilir. Çünkü K5 hem ses açısından modsuz hem de fonksiyon tuşları, bluetooth ve bir eksisi daha olarak da ekranı yok. Evet arada 800TL gibi bir fiyat farkı var fakat ben bu fark yüzünden K8, 5075B+ gibi klavyeler dururken K5 tercih etmezdim. Tabii ki de K5'i kötülemiyorum fakat K8'e göre çok fazla eksisi var. Kısacası ben olsam 800TL gibi bir fark yüzünden K5'i tercih etmem, 2-4 hafta para biriktirip K8, 5075B+ falan alırdım.

Ve yeni konu açıp beni etiketlerseniz 2-3 hocamla beraber yardımcı oluruz.

Son düzenleme:
Hocam uzun vadede K8 daha mantıklı olur ama "klavyeyi alırım 5-6 ay kullanırım, sıkılırsam da satarım" derseniz K5 de alınabilir. Çünkü K5 hem ses açısından modsuz hem de fonksiyon tuşları, Bluetooth ve bir eksisi daha olarak da ekranı yok. Evet arada 800TL gibi bir fiyat farkı var fakat ben bu fark yüzünden K8, 5075B+ gibi klavyeler dururken K5 tercih etmezdim. Tabii ki de K5'i kötülemiyorum fakat K8'e göre çok fazla eksisi var. Kısacası ben olsam 800TL gibi bir fark yüzünden K5'i tercih etmem, 2-4 hafta para biriktirip K8, 5075B+ falan alırdım.

Ve yeni konu açıp beni etiketlerseniz 2-3 hocamla beraber yardımcı oluruz.

Almışken düzgün bir şey almak istiyorum. Sonra satarım gibi bir düşüncem yok.
K5 bayağı hoş fakat F tuşları ayrı değil, K8 ve 5075B+ hepsi ayrı %75 oldukları için bunlar çok daha iyi bana göre.
Ama işte bu kadar para vermeye değer mi bilemedim.
Sahibindene bakıyorum belki 2. el temiz bulabilirim. Ayrıca size göre K8 mi 5075B+ mı?

Farklı konu açamıyorum bu arada sessizlik yiyorum, sanıyorum fazla konu açtığım için.

Almışken düzgün bir şey almak istiyorum. Sonra satarım gibi bir düşüncem yok.
K5 bayağı hoş fakat F tuşları ayrı değil, K8 ve 5075B+ hepsi ayrı %75 oldukları için bunlar çok daha iyi bana göre.
Ama işte bu kadar para vermeye değer mi bilemedim.
Sahibindene bakıyorum belki 2. el temiz bulabilirim. Ayrıca size göre K8 mi 5075B+ mı?

Farklı konu açamıyorum bu arada sessizlik yiyorum, sanıyorum fazla konu açtığım için.
Hocam ben olsam K5 tercih etmem. Biraz bekleyin, para biriktirip 5075B+ alın derim.

Uzun ömürlü bir klavye istiyorsanız verdiğiniz paraya değecektir. 1000TL'ye de alabileceğiniz uzun ömürlü klavyeler var fakat 2100TL vermeye hazırken üstüne biraz daha ekleyip adam gibi bir klavye almak daha mantıklı olur. İkinci el temiz bulabilirseniz tercih edebilirsiniz. Çok para harcamak istemiyorsanız da AK873 var. AK873 K8 veya 5075B+ ile karşılaştırılamayacak bir klavye fakat fiyatına göre f/p denilebilir.

Bunu alın hocam. Bu VIA modeli. Son çıkan 5075s modeli.

Bunda pre-lubed Gateron yellow var. 5075S'de Akko CS Crystal var. Hangisinin sesini daha çok beğenirseniz onu da alabilirsiniz.

Ben olsam 5075s VIA tercih ederdim ama. PCB'si daha yeni ve eskisine göre daha iyi kasası var.

Yani kısacası 5075s conta(VIA) olanı alın.

Konuyu hortlattım ama şu an klavye alacağım ne önerirsiniz bütçe var 4-5k falan en kaliteli Akko klavye 5075s mi K8 mi VGN X68 gördüm yeni falan.

Yeni konular

Geri
Yukarı