Çözüldü Dauntless 0xc00007b Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Lynic

Hectopat
Daha fazla  
Bundan öncesinde Fortnite oyununda bir hata olmuştu 0xc00007b hatası veriyordu. Bu sorunu D3DCompiler_43.dll ve xinput1_3.dll dosyalarını D3DCompiler_43backup.dll ve xinput1_3backup.dll şeklinde yedekledim. Ardından sitede bulunan DirectX İndirme Aracı ile kurulum yaparak sorunu düzelttim.
Ben bu düzeltmeden önce Dauntless çalışıyordu, sadece Dauntless Launcher açılıyordu fakat Play deyip oyuna girmeye çalışınca 0xc00007b hatasını veriyordu. Fortnite hatasını düzelttikten sonra Dauntless hiç açılmamaya başladı. Acaba oyunu dosyalarının içerisindeki direkt Dauntless-Win64-Shipping.exe olarak çalıştırsam ne olur diye denedim. Belki oyunun Launcher programı bu şekilde düzgün açılır dedim fakat tabi ki 0xc00007b hatasını aldım.
Process Monitor v3.50 kullanarak bir Log dosyası oluşturdum fakat pek olayı çözemedim çünkü Fortnite açılmadığında hata veren DLL dosyalarını gördüm. Zaten düzelttiğim bir DLL diğer oyunu mu bozdu yani? Ek olarak Log dosyasını koydum, lazım olursa diye bir de VirusTotal ekledim belli olmaz işimizi tam yapalım.

Not: Tüm sürücüler güncel (Visual C++ vb. dahil), DirectX 12 kullanıyor bilgisayar.

dx.jpg
0xc.jpg

LogFile
VirusTotal

Son düzenleyen: Moderatör:
C:\Windows\System32\XAPOFX1_5.dll
C:\Windows\System32\X3DAudio1_7.dll
Bu iki dosyayı silin ve DirectX yükleyin. Muhtemelen düzelecektir, düzelmezse tekrar rapor atarsınız.

Çözüm
C:\Windows\System32\XAPOFX1_5.dll
C:\Windows\System32\X3DAudio1_7.dll
Bu iki dosyayı silin ve DirectX yükleyin. Muhtemelen düzelecektir, düzelmezse tekrar rapor atarsınız.
Düzeldi teşekkürler.
Bu tür sorunları algılayan bir program var mı peki?
Bir de nasıl okuyorsunuz o değerleri ben baktım Dependency Walker ile falan, yazdığınızdan çok ilgisiz DLL dosyaları vardı hata veren.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı