Dava ile tapu alma

Bulut1111

Hectopat
Daha fazla  
Şu anda oturduğumuz ev bize ait zamanında babamlar 3-4 kardeş bu evi yapmışlar herkese 1 daire vermişler aralarında ama tapusu amcamda bu zamana kadar da almadık kaldı öyle şu anda da almak istiyoruz ama aramız bozuk bu yüzden vermiyor sanırım. Dava falan açsak tapuyu üstümüze alabilir miyiz?

Tabii davayla şansınızı denersiniz ama tapu onda, niye vereyim diyecek, mahkemeye elle tutulur şeyler sunmanız gerekecek, mesela para vermiştik dersiniz, eğer kabul ederse işiniz kolaylaşır ama muhtemelen inkar eder. Yani biraz araştırıp dişli bir avukat bulun şansınızı deneyin ama bu işler çok çetrefilli olur, hem yıllar alır hem de karara varması zor olur. Hatta işler öyle karman çorman oluyor ki 'benim tapulu evimde kira vermeden oturuyor' deyip sizi evden attırıp evi mühürletme ihtimalleri de var, çevremde bizzat şahit oldum. Bizim oturduğumuz ev de ölen kardeşlerin çocukları falan derken toplamda 30 küsur mirasçısı var, hak paylaşım günü geldiğinde ortalık kıyamet yerine dönecek muhtemelen :)

Merhaba hocam sürekli yazım kurallarından uyarı yediğim için buradan yazmak durumunda kalıyorum.

Şimdi elle tutulur bir yazılı kanıtımız yok fakat babam 1988'den beri burada oturuyor ama 1 ablası 1 kız kardeşi ve 2 abisi yani toplamda 4 kardeşi şahitlik edebilir bize ait olduğuna dair.

Geri
Yukarı