Davetiyeli Almanya Vizesi

Daha fazla  
İyi günler, ben bu ay içerisinde Almanya'ya gitmeyi düşünüyorum. Almanya'daki akrabalarım bana davetiye yani Verpflichtungserklärung belgesini gönderdiler. İdata'ya önümüzdeki günlerde başvuracağım. Fakat aklımda bir soru var. Bankada belirli bir miktar param olması gerekiyormuş masraflarımın karşılanması için.
Acaba gönderdikleri davetiye benim masraflarımı oradaki akrabalarımın karşılayacağını resmi olarak açıklıyor mu? Yoksa bankada belirli bir miktar para mı göstermem gerekiyor ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu konunun açılması çok iyi olmuş. Benim de halam Amerika'da oturuyor. Oraya gitmeyi düşünüyordum davetiye ile 2-3 sene sonra. Eğer öyle bir şey var ise mükemmel olur. Amerika'nın ekonomisini, insanlarını ve çevre yapısını çok merak ediyorum. Buradaki cevaplara ve açıklamalara göre kafamda oluşan planları düzenleyeceğim. :) Teşekkürler.

Acaba gönderdikleri davetiye benim masraflarımı oradaki akrabalarımın karşılayacağını resmi olarak açıklıyor mu? Yoksa bankada belirli bir miktar para mı göstermem gerekiyor ?

Evet tüm masraflarinizi ve Almanya'da olasi yapacaginiz tüm zararlarin sorumluluklarini üstlendigini anlatir o belge. Mesela burada ehliyetsiz araba sürüp kaza yaptiniz, akrabalariniz ceker cezasini. :)
Vizeyi almaniz icin bankada belirli bir paraniz, sigortali bir isiniz ve/veya üzerinize tapulu bir varliginiz olmasi gerekmiyor ama olsa kesin alirsiniz gibi bir sey. Eskisi kadar sikinti cikarmiyorlar Türkiye tarafinda.

En son baldizima istek yaptim IDATA ondan maas kagitlarini falan istemislerdi diye biliyorum.
Daha önce de yigenime burada üniversite okumasi icin ögrenci vizesi basvuru yaptim, bunun icin bankaya 10.000 Euro yatirdim güvence olarak. Eger yigenim burada okulu basariyla ya da basarisiz sekilde bitirirse parami geri alacagim. Bu son yazdigim olay yeni cikti ve ögrenci vizesiyle alakalidir ama bilgilendirme amacli yazayim dedim.

Sevgiler :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı