DAW sesi nasıl Discord'a verilir?

saddyzort

Centipat
Daha fazla  
Cakewalk kullanıyorum ve DAW sesini DC'ye vermeye çalışıyorum fakat olmuyor. Vb Audio cable diye bir drvier denedim olmadı. ASIO kurmayı denedim ama onda da cakewalk sıkıntı çıkartıyor. İnternette daha fazla bir şey bulamadım. Şu sesi nasıl düzgün verebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Karışık bir süreç. Daw sesi output kanalına yönlendirir. DC ise ses alabilmek için input yani mikrofon girişi ya da input aygıtları ile çalışır.

Bunların bilgisayar içinde değil de, iki farklı PC de çalıştığını düşünün; Bir PC de DAW diğer PC de DC çalışacak. Bu durumda DAW dan çıkan Output kablosunu Diğer PC deki input / mic girişine bağlardınız.

Ancak Bir PC içinde iki programıı aynı ASIO driver ile kullanmak için yukardaki gibi bir sanal kablolama sistemi kullanmar gerekir. Buna "Rewire" deniyor. IOS da ise AUDIOBUS deneyebilirsiniz.

Karışık bir süreç. Daw sesi output kanalına yönlendirir. DC ise ses alabilmek için input yani mikrofon girişi ya da input aygıtları ile çalışır.

Bunların bilgisayar içinde değil de, iki farklı PC de çalıştığını düşünün; Bir PC de DAW diğer PC de DC çalışacak. Bu durumda DAW dan çıkan Output kablosunu Diğer PC deki input / mic girişine bağlardınız.

Ancak Bir PC içinde iki programıı aynı ASIO driver ile kullanmak için yukardaki gibi bir sanal kablolama sistemi kullanmar gerekir. Buna "Rewire" deniyor. IOS da ise AUDIOBUS deneyebilirsiniz.
Belirtmeyi unutmuşum ama elektro gitar çalıyorum ve onun sesini vermeye çalışıyorum. Ses kartım var. ASIO ile aktarmak için galiba biraz zahmete girip FL Studio kurmam gerekecek.

Cakewalk da ASIO ile çalışır zaten. :)
DAW ile aktarmak zorunda mısın? Bir gitar prossesörü kullan ve mic girişine gir.
Cakewalk'ın payback and recording kısmında WASAPI Shared kısmı seçili. Oradan ASIO'yu seçince çok kötü bir ses geliyor ve zaten seçmeden önce de bir uyarı veriyor. Gitar prossesörleri de pahalı baya ki zaten sesi DC'ye verme amacım arkadaşlara sesi götürmek için.

Ses kartım Behringer UMC22. ASIO destekliyordur muhtemelen ama Cakewalk'ta nasıl ASIO'yu düzgün kurabilirim bilmiyorum. Youtube'da bir rehber göremedim.

Asio yu destekliyor diye bir şey yok. Ses kartı kendi ASIO sürücüsü ile birlikte gelir zaten. Farklı bir driver kullanırsanız sorun yaşarsınız. Kendi ASIO driverını kurup ayarlarını yapın.

Yeni konular

Geri
Yukarı