Days Gone birkaç saatten sonra sıkar mı?

Başka oyunla karıştırdım sanırım, kusura bakmayın. Belki key satan site indirimlerinde görmüş olabilirim, yeni yıl indirimleri adı altında neredeyse bedavaya denk gelen kupon indirimleri vardı.
Şuan en uygun 87 TL olarak buldum ben ama riske değeceğini sanmıyorum zaten.
Hocam olmayan riskin olmaması gereken gerginliğini yaşıyorsunuz. Steam'den iade edip sonra key aldığınız zaman Steam size hiçbir şey demiyor. Adamlar kendi getirdikleri sistemi kullanana neden bir şey desin? Hatta iade ederken şunu deyin:
"Oyunun keyini satan bir site de oyun daha ucuz oradan alacağım için iade ediyorum."
Yine iadeniz kabul olur. Key olarak almanın 2 dezavantajı var:
İade edilemez oluyor.
Steam puanı gelmiyor.
Onun dışında birebir aynı sistem var. Key olarak alırsan oyunun yapımcısına para gidiyor + aldığın siteye kâr payı gidiyor, Steam'den alırsan oyunun yapımcısına %70, Steam'e ise %30 pay gidiyor. O sitelerde daha ucuz olma sebebi bu zaten. Steam'in %30 komisyonu aradan çıktığı için oyunu yayınlayan ekip keyleri daha ucuza veriyor. Hatta indirim kuponu bile verebiliyor. Çünkü paranın neredeyse tamamı onlara gidiyor.

Hocam olmayan riskin olmaması gereken gerginliğini yaşıyorsunuz. Steam'den iade edip sonra key aldığınız zaman Steam size hiçbir şey demiyor. Adamlar kendi getirdikleri sistemi kullanana neden bir şey desin? Hatta iade ederken şunu deyin:
"Oyunun keyini satan bir site de oyun daha ucuz oradan alacağım için iade ediyorum."
Yine iadeniz kabul olur. Key olarak almanın 2 dezavantajı var:
İade edilemez oluyor.
Steam puanı gelmiyor.
Onun dışında birebir aynı sistem var. Key olarak alırsan oyunun yapımcısına para gidiyor + aldığın siteye kâr payı gidiyor, Steam'den alırsan oyunun yapımcısına %70, Steam'e ise %30 pay gidiyor. O sitelerde daha ucuz olma sebebi bu zaten. Steam'in %30 komisyonu aradan çıktığı için oyunu yayınlayan ekip keyleri daha ucuza veriyor. Hatta indirim kuponu bile verebiliyor. Çünkü paranın neredeyse tamamı onlara gidiyor.
Hocam konu sahibi 19 TL için uğraşmak istememiş.
19 TL için uğraşamayacağım sadaka olsun oda.
Onun dışında iade ile ilgili verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum. Sonraki alışverişlerimde aklıma yazdım bunu. 👍

Hocam ben de dying Light oynadım ve Days Gone'ı çok beğendiğimi söyleyebilirim. Nadiren bir oyunun başında 6-7 saat otururum ve bu oyun onlardan biri olmuştu benim için.

Geri
Yukarı