Days Gone oynamaya değer mi?

clickclakbum

Hectopat
Daha fazla  
Days Gone'nin daha birinci saatindeyim. Şu ana kadar yaptığım tüm görevler sanki yan görev gibi hissettiriyor. Oyunun başlangıcında da bir kadın karakterle birlikteliğimizi gösterildi ve direkt oyuna soktu bizi. Ara sahnelere de bağlanmaya çalışıyorum fakat sürekli o siyah geçiş efekti tüm ortamı bozuyor, odaklanamıyorum ara sahnelere. Oyunun birinci saatindeyim ve oynamaya devam etmeli miyim? İleride oyunun hikâyesi ve görevleri daha keyifli bir hal alacak mı yoksa boşa mı oynuyorum? Bir de oyunun sonuna kadar zombi mi vuruyoruz, NERO tarafıyla çarpışmalarımız olacak mı?

Days Gone'nin daha birinci saatindeyim. Şu ana kadar yaptığım tüm görevler sanki yan görev gibi hissettiriyor. Oyunun başlangıcında da bir kadın karakterle birlikteliğimizi gösterildi ve direkt oyuna soktu bizi. Ara sahnelere de bağlanmaya çalışıyorum fakat sürekli o siyah geçiş efekti tüm ortamı bozuyor, odaklanamıyorum ara sahnelere. Oyunun birinci saatindeyim ve oynamaya devam etmeli miyim? İleride oyunun hikâyesi ve görevleri daha keyifli bir hal alacak mı yoksa boşa mı oynuyorum? Bir de oyunun sonuna kadar zombi mi vuruyoruz, NERO tarafıyla çarpışmalarımız olacak mı?
Oynadığım bir oyun değil ancak biliyorum. Zaten oynayanlardan duyduğuma göre onlar da sizin gibi düşünüyorlar. Yine de oyun oyundur ileri vakitlerde sarar belki.

Ana ve yan görev fark etmeksizin hepsi çok kaliteli değil. Basit yan görev tadındalar. Birkaç saat daha devam edin. Eğer bağlanamazsanız bırakın. Bunu söylememin nedeni ise oyunun ilerisinde de pek birşey değişmiyor. Bu oyunun en başarılı yanı sürü savaşları. Onlarla da oyunun neredeyse %60-70'ı tamamlayınca savaşabilir hale geliyorsunuz.

Vallahi görevler bayağı sıkıcı gelmeye başladı. Diğer videolara da baktım. Adam onuncu bölümde ve hala yuva temizliyor. :D

Oyunu 40 saate yakın oynayıp her şeyi deneyimleyerek oynadım, o kadar güzel olmasa da yere sokulacak kadar kötü bir yapım da değil. Ortalama karakterler, hikaye örgüsü var. Hikaye anlatımı ve bütünlüğü birazcık sıkıcı ama ileride onu da üstünden atıyordu.

Sonlara doğru beni iyice sarıp bitirme isteğimi hep yüksek tutmuştu ama zombi teması vs. hikayelerden hoşlanan birisi değilseniz sizi sıkabilir.

Bu oyunu herkes kurşuna tutuyor ama ben keyif aldım ne tür beklentiyle giriyorsunuz bilmiyorum açık dünyada zombi kesmeye ve yaşamaya çalışacaksınız motor yakıtlarınızı, loot yapmanın önemini gizliliği (birçok görevde) iyi sunuyor. Gerilim katıyor bence devam etmelisiniz. Bu arada gizlilik istemeyip uğraşmak isterseniz de direkt savaşarak gideceğiniz yere ulaşabilirsiniz. Çok yuva temizlemenize gerek yok görevlerde ilerleyebileceğiniz kadar devam etseniz yeterli. Hikayeyi etkileyen seçimler sunabiliyor. Sonlara doğru hikaye iyi bir hal alıyor.

Zombi temasına düşkün biri olarak beni tatmin etmişti. Oyunda yan görevlere bulaşmadım, sıkıcılardı. Ana görevlerde sinematik olarak keyifliydi. Oyunun başlarında motorun benzini yarı yolda bitince oluşan gerginlik için bile bir daha oynayabilirim. Ama tabiikide eksikleride var.

Yüksek bütçeli ve grafikli bir zombi oyunu. Ortalama demiş insanlar ama ortalama dediğin far cry oyunları gibi olur bu ortalamanın da altı bir oyun.

Geri
Yukarı