Days Gone oynarken GPU kullanımı nasıl arttırılır?

evcil

Hectopat
Arkadaşler Days Gone oyununda 1660 Ti sistemimle High ayarlarda 60-70 FPS arası alıyorum
Arada açık dünya da FPS dropları ve kalabalık yerlere girdiğim zaman FPS 45-60 arası dolaşıyor.
GPU kullanımı %60-70 arası. Bu yüzdeyi nasıl arttırabilirim ve arttırırsam FPS drop sorununu çözebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşler Days Gone oyununda 1660 Ti sistemimle High ayarlarda 60-70 FPS arası alıyorum
Arada açık dünya da FPS dropları ve kalabalık yerlere girdiğim zaman FPS 45-60 arası dolaşıyor.
GPU kullanımı %60-70 arası. Bu yüzdeyi nasıl arttırabilirim ve arttırırsam FPS drop sorununu çözebilir miyim?
Grafiklerinizi en yüksek yaparsanız GPU kullanımı artar. Fakat FPS drop sorununu çözeceğini sanmıyorum.

Droplar genelde SSD veya yetersiz Ram'den kaynaklı oluyor.

Şu aralarda da Days Gone'da düşük gpu kullanımı konuları çok açılıyor. Acaba oyun mu sorunlu?

GPU kullanımı %60-70 arası. Bu yüzdeyi nasıl arttırabilirim ve arttırırsam FPS düşmesi sorununu çözebilir miyim?

GPU kullanımı için ayarları yükseltmeniz gerekir. Droplara çözüm olacağını sanmam. Kaç derece GPU ve CPU sıcaklığınız?

Hocam GTX 1650 sistemimde orta-yüksek ayarlarda oynarken %90'larda GPU kullanımı alıyordum ben.

Oyun 10 GB üzeri RAM kullanıyor. Bir 8 GB daha RAM o sistemin hakkı. Çift kanal olunca droplar sona erdiği gibi oyunların çoğunda ciddi FPS artışı da olur.

Geri
Yukarı