Days Gone vs Dying Light 2

Days Gone 40 saat oynadım. Dying Light 2 110 saat oynadım. DL2 her türlü daha iyi. Days Gone oynarken 3 çeşit görev var. Evet bunlara ana görevlerin çoğu dahil. Git müzik çaları bul ve getir. Git birini öldür. Git kampı temizle. Dünyası yaşamıyor. Artı tarafları ise sürülerle kapışmak çok eğlenceli. Ama sonlara doğru yapabiliyorsun. Karakterini adam gibi geliştirmek için onlarca dandik görev yapman gerekiyor. Tam güçlendi derken oyun bitiyor. DL2 ise birkaç saat oynadıktan sonra karakter açılmaya başlıyor. İlk başta çok hantal olan karakter bir kaç saat sonra Spider-Man gibi binalardan binalara atlıyor. Hikaye görevleri ise elle tutulur görev sayısı Days Gone'a göre daha fazla. Parkur yapmak aşırı keyifli. Dünya daha canlı. Yan görevlerinde düşünülmüş hikayeler var. En azından Days Gone gibi kopyala yapıştır 100 tane görev yok. Sunum kalitesi DL2 daha iyi. Karakterleri keza daha iyi işlenilmiş. Daha uzun oynanış süresi ve her ay güncelleme geliyor. 2.hikaye DLC'si yolda. Tabanca ve pompalı gibi silahlar eklendi. Görsel olarak DL2'yi daha başarılı buluyorum. Manzaraları çok iyi.
Hocam bence çok güzel özetlemiş zaten ben de yazdığı bir şeyin üstüne basmak istedim. Techland oyunculara değer veren bir firma en azından topluluğun istediği şeyleri gerçekten göz önüne alıyorlar ve eninde sonunda oyuna ekliyorlar, 9 yıllık Dying Light için bile yıllarca desteği kesmediler. Adamlar belli ki bu işi önem vererek yapıyorlar. Bence sizi bunun yerine Days Gone almaya yönlendirebilecek tek mevzu olsa olsa fiyat mevzusu olabilir. Ha bu arada Days Gone da önereceğim bir oyundur da başlık kıyaslamakla ilgili olduğu için bu şekilde belirttim fikrimi.

Hocam bence çok güzel özetlemiş zaten ben de yazdığı bir şeyin üstüne basmak istedim. Techland oyunculara değer veren bir firma en azından topluluğun istediği şeyleri gerçekten göz önüne alıyorlar ve eninde sonunda oyuna ekliyorlar, 9 yıllık Dying Light için bile yıllarca desteği kesmediler. Adamlar belli ki bu işi önem vererek yapıyorlar. Bence sizi bunun yerine Days Gone almaya yönlendirebilecek tek mevzu olsa olsa fiyat mevzusu olabilir. Ha bu arada Days Gone da önereceğim bir oyundur da başlık kıyaslamakla ilgili olduğu için bu şekilde belirttim fikrimi.

Hocam konuya şeffaflık getirmesi açısından söyleyeyim: Dying Light 2'yi aldım oynadım pk yandaşı olarak bitirdim ve şimdi New Game Plus olarak yeniden başladım. Hikayesi muazzam hayran kaldım. Techland baba zaten Türkçe desteğide sunuyor. Oyuna aşık oldum bildiğiniz. İyi ki almışım.

Hocam konuya şeffaflık getirmesi açısından söyleyeyim: Dying Light 2'yi aldım oynadım pk yandaşı olarak bitirdim ve şimdi New Game Plus olarak yeniden başladım. Hikayesi muazzam hayran kaldım. Techland baba zaten Türkçe desteğide sunuyor. Oyuna aşık oldum bildiğiniz. İyi ki almışım.
Son mesaj dün olunca konu yakın tarihli sanmıştım 1 ayı varmış meğer siz bitirdim deyince fark ettim 😅
Beğenmenize sevindim iyi oyunlar :)

Geri
Yukarı