Dban işlemi sırasında elektrik gitti HDD RAW formatına döndü

ryu90

Decapat
Değerli Teknopat ailesi, öncelikle konu yeri ve konu başlığı formatı uygun mu bilmiyorum ancak affınıza sığınarak sorunuma devam etmek istiyorum. 700GB Harddisk'imi temizlemek maksadıyla Dban (Darik's boot and Nuke) adlı artık buna distro demek ne kadar mantıklı bilmiyorum bunun ISO kalıbını USB'e yazdırdım. Herşey güzel gidiyorken elektrik kesildi, %3 civarıydı. Tekrar başlattığımda grub falan çoktan uçmuş olsa gerek siyah ekranda no bootable gibi bir hata geliyor. Harici bir HDD kutusuna takarak diğer bilgisayarda açmayı denedım ancak "Bilgisayarım" kısmında bu arkadaş görünmüyor, dolayısıyla "yönet" kısmından disk yönetiminden göz attığımda bu arkadaş ayrılmamış alan olarak görünüyordu, ben de biçimlendirdim ve kendisi RAW formatına döndü yine görünmüyor ancak harddiskin toplam boyutu birincil bölüm olarak görünüyor disk yönetiminde. Harddiski kurtarmaktan önce yedekleri de almayı unutarak direk DBAN yapmıştım sonradan aklıma geldi. Birinci önceliğim içindeki yedekleri alabilmek. Ubuntu, puppy, xubuntu gibi live distrolarda deneme yapmama rağmen bu alanın sadece Windows recovery kısmı görünüyor onun dışında windowstan eser yok. Bu bağlamda bana ne tür bir yol önerirsiniz?

Ben diyorum ki biçimlendirsem ve Windows'u sıfırdan kursam Encase tarzı adli bilişim uygulamalarıyla geri döndürmek mümkün mü veya ne kadar mümkün? Onun dışında her öneriye aciliyetle açığım.

@Recep Baltaş @Ali Güngör

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı