DC fan hızı arttırılabilir mi?

Makaleler
2
Daha fazla  
Elimde avuç içi kadar DC fan vardı bunun soketini kesip USB ile birleştirdim şu an USB olarak tak çalıştır durumda. Ancak fan hızı bana çok yavas geldi. Bunu arttırma şansım var mı?
Telefondan fotoğraf yükleyemedim nedense.

Elimde avuç içi kadar DC fan vardı bunun soketini kesip USB ile birleştirdim şu an USB olarak tak çalıştır durumda. Ancak fan hızı bana çok yavas geldi. Bunu arttırma şansım var mı?
Telefondan fotoğraf yükleyemedim nedense.

Hocam sabit akım geldiği için USB'den benim bildiğim olmuyor ama Molex bağlantı yapsaydınız hız arttırılabiliyor diye biliyorum.

Hocam sabit akım geldiği için USB'den benim bildiğim olmuyor ama Molex bağlantı yapsaydınız hız arttırılabiliyor diye biliyorum.

Molex kablosunu kasanın dışına çıkarmam imkansız olduğu için yapmadım. Daha güçlü bir kaynaktan vs güç versem hızı artar mı?

Modem adaptörü vardır illaki, onu dene uçak fanı gibi olur. Her adaptörün üzerinde kaç v olduğu yazar 9-12 arası bir şey takman lazım.

14V üzeri ise takma tabii, fanın ruhu uçar gider.

Onu bir deneyeyim.

Evdeki adaptörler dediğiniz telefon şarj cihazlarıysa (hızlı şarj cihazı hariç) USB'de verdiği kadar yani 5V verecektir. Hızlı şarj cihazı bile taksanız kablonun bunu desteklemesi lazım.

Xiaomi 33W Turbo şarj vardı ufacık fark oldu. Modem kablosu deneyeceğim.

Geri
Yukarı