DDoS saldırısı alıp almadığımı anlamak

Gaviria

Decapat
Merhaba,
Birkaç gündür hatta bir haftayı aşkın süredir internetimin hızı gündüz saatlerinden gece 5'lere kadar 1-2 Mbit en fazla 5-10 Mbit olarak almaktayım ki 5-10'u nadir görüyorum. Normalde kullandığım paket 100Mbit ve rahatca 60-80MBIT arası alıyordum.

TTNET'le konuşmalarımda hattımda ve eve gelen değerlerde sorun olmadığı,
Modem sağlayıcısıyla konuşmamda modemin kanalını da değiştik, modemi de sıfırladık sorun çözülmedi.

Şu an aldığım hız 1Mbit falan. Wireshark diye bir program indirdim oradan saldırı var mı yok mu anlamaya çalışıyorum ama çözemiyorum. Sorun modemde olsa belli saatlerde normal hızı da alamam bence? Neden kaynaklanıyor olabilir ve saldırı alıp almadığımı nasıl çözebilirim?

Herkes evde olduğu için genel bir yavaşlama mevcut eğer üstüne bir de local IP alıyorsan işte o zaman bu yaşadığın sorunu yaşamaman için hiçbir sebep yok.

Kim sana niye DDoS atsın ki hocam nelere karıştın 🙃

Herkes evde olduğu için genel bir yavaşlama mevcut eğer üstüne bir de local IP alıyorsan işte o zaman bu yaşadığın sorunu yaşamaman için hiçbir sebep yok.

Aynı konumdaki arkadaşlarımın evinde bu kadar hız kaybı yok ama..
Kim sana niye DDoS atsın ki hocam nelere karıştın 🙃
Bir şeye de karışmadım Silkroad diye eski oyun var Private server'ına başladım bot falan indirdim yani de onlardan da olur mu ki ?

TürkNet kullanıyorum, normalde 70Mbit hızım vardı, 1 haftadır 2 Mbit hız alıyorum. Türkiye'nin alt yapısı yapısı bu kadar zayıfmış demek ki.

Valla virüs'den beri, internet baya yavaşladı, sabah sıkıntı olmuyor, akşama doğru 4-5 gibi internet çöküyor.

Arkadaşımızım dediği gibi olabilir. Bildiğimiz gibi Online Eğitim devam ediyor ve tüm Türkiye'de bir internet yavaşlaması mevcut.

TürkNet kullanıyorum, normalde 70Mbit hızım vardı, 1 haftadır 2 Mbit hız alıyorum. Türkiye'nin alt yapısı yapısı bu kadar zayıfmış demek ki.
Böyle şeyleri okumak biraz içimi rahatlatıyor açıkçası kimsede sorun olsun istemem tabii ki ama yani haftayı geçti 1-2Mbit hız alınca diğer arkadaşlarımda sorunlar olmayınca tedirgin olmaya başlamıştım.

Valla virüs'den beri, internet baya yavaşladı, sabah sıkıntı olmuyor, akşama doğru 4-5 gibi internet çöküyor.
Yani umarım böyledir bıktım çünkü hiçbir şey yapamıyorum.

Arkadaşımızım dediği gibi olabilir. Bildiğimiz gibi Online Eğitim devam ediyor ve tüm Türkiye'de bir internet yavaşlaması mevcut.
Ttnet bir sorun yok diyor hatlarda ama tabii ne kadar güvenilir muamma..
O bahsettiğim programı indirdim hiçbir şey anlayamadım ama tek gördüğüm aşırı hareketlilik olduğu. Evdeki cihazlardan dolayıdır umut ettiğim..

Yoğunluk sebebiyle bu kadar düşebileceğini sanmıyorum düşük hız aldığınız cihazın bağlantısını kesip farklı cihazlardan hız testi yapabilmeniz mümkün mü ?

Yoğunluk sebebiyle bu kadar düşebileceğini sanmıyorum düşük hız aldığınız cihazın bağlantısını kesip farklı cihazlardan hız testi yapabilmeniz mümkün mü ?

Her şeyden denedim. Bir sokak ötemde oturan arkadaşım aynı interneti aynı paketi kullanıyor ve hiçbir sorunu yok. Ben şu an 1-2Mbit alıyorum.
Saldırı alıp almadığımı anlamanın bir yolu var mı ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı