DDOS saldırısından nasıl korunurum ?

Ahmet Bilge

Hectopat
Daha fazla  
Abiler acilen yardımınıza ihtiyacım var. Arkadaşlarımla beraber bir ts3 serverına girdik, oyun oynarken iletişime geçmemiz gerekiyordu. Daha sonra bir arkadaşım haylazlık yapıp milletin odalarını karıştırdı, onu oraya attı onu oraya attı filan. 70 kişilik serverda 45 kişi kaldı. Daha sonra server yetkilisi geldi azar işittik.

Haylazlık yapan arkadaşım yetkiliye küfür etti. Daha sonra yetkili abi dedi ki hepinizin ıp'ini not alıyorum. 2-3 gün internete giremeyeceksiniz falan dedi, hepimizi banladı. Şimdi ben babamın şirket bilgisayarından giriyordum. Burada fena bir korku düştü içime. Eğer babam internete giremezse (sürekli seyahatte yanında başka bir cihaz yok ki internete girsin) siparişleri felan onaylayamaz.

Zaten bu aralar işten çıkarmalar falan oluyordu, babamı da yollayabilirler diye korkuyorum. Sizden ricam nasıl bu saldırıdan korunabilirim? Lütfen okuyun acil yardıma ihtiyacım var, çok korkuyorum bu konuda. Konuyu yanlış yerde açmış olabilirim moderatör abi lütfen engel verme, cevap yazamıyorum 2 günüm var. Sizden rica ediyorum cevap yazın :(

Son düzenleyen: Moderatör:
İp değişiyor. İp'i DDos saldırısı yapmak için değil ip ban atmak için almıştır. Telaşlanma hiçbir şey olmaz.

Genelde öyle "Seni hacklerim" diyenler ergen lamerler oluyor. Eğer internet yavaşlarsa modemin fişini çek tak. Sıkıntı olmaz.

Eğer cidden bir DDos saldırısı varsa vpn gibi şeyler kullan. İşe yarar mı bilemem ama denemek bedava.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı