DDR1 RAM nasıl değerlendirilir?

Chessboy

Hectopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Elimde çok eski laptoptan söktüğüm DDR1 RAM'ler var. Değerleri 512MB CL 2, 512MB CL 2.5 şeklindedir. Bunları nasıl değerlendirebilirim uygun bir anakart, işlemci, ekran kartı bulabilir miyim? Zaten en fazla Google'da gezmek, film-video izlemek için kullanılır. VGA girişli bir monitörüm var boşta duruyor ona da uyumlu olur mu? Cevaplayıp önerilerinizi söylerseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zamanı geçmiş donanımlar lükse girer bir zaman sonra. Koleksiyon amacıyla saklarsınız en fazla. Pratik olarak bir işlevi kalmamış oluyorlar. Bende SDRAM gibi türlü türlü donanım var. Hiçbiri gündelik olarak bir işe yaramaz. Sadece koleksiyon niyetine tutulabilirler. Ben hiç açılmamış Windows 95 CD'si de tutuyorum mesela ama yine hiçbir kullanışlılığı yok. Orada durması bile hoşuma gidiyor.

Cidden o kadar çaresiz misin? Hiçbir işe yaramazlar. Sadece teknoloji ortamlarında "Bakın DDR1 RAM'lerim var." diyebilirsin. Düzenleme: "Hem de SO-DIMM!"

Cidden o kadar çaresiz misin? Hiçbir işe yaramazlar. Sadece teknoloji ortamlarında "Bakın DDR1 RAM'lerim var." diyebilirsin. Düzenleme: "Hem de SO-DIMM!"
Öyle bir şey demedim eski laptop dan sökmüştüm. Belki kullanılır bir işe yarar dedim zaten video izlenirdi oyun oynama amacı yok çaresizliği nereden çıkardınız anlamadım.

Geri
Yukarı