DDR2 anakarttan DDR3 anakarta geçince SSD performansı düştü

merto14

Centipat
Daha fazla  
GA-MA74GM-S2 DDR2 olan anakartta SSD daha hizli calisiyordu.
GA-M68MT-S2 DDR3 olana gectim. SSD bayağı yavasladi. Temiz format da attim. Windows da yavas aciliyor. Acaba DDR3 oldugu için mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
En hızlı sata portuna takmamış olabilir misiniz anakartı kontrol etmedim ama bazı anakartlarda hız farkı içeren sata soketleri olabiliyor. Birde aynı sata kablosuyla mı denediniz?

En hızlı SATA portuna takmamış olabilir misiniz anakartı kontrol etmedim ama bazı anakartlarda hız farkı içeren SATA soketleri olabiliyor. Bir de aynı SATA kablosuyla mı denediniz?

Evet fotoğraf atsam yardimci olur musun? Hizli SATA port hangisi?

Dosya Ekleri

• 20240407_223239.jpg
    20240407_223239.jpg
    143,2 KB · Görüntüleme: 5
Sanırım hepsi aynı ilk portlara takın bence yani SATA1 portun SATA2 portuna SATA0 olarak da başlayabilir.

Anladim ama neden boyle bir şey oldu az once DDR2 anakartta denedim logo geldigin an kilit ekrani geliyordu sonra DDR3 olani takim bu arada DDR2 de 2x2 4 GB RAM var DDR3 olanda tek slot 4 var bayramdan sonra 8 GB yapacağım ondan yapiyor olabilir mi islemcim FX4100 DDR3 olana takinca SSD logo geliyor 3 tur donuyor sonra kilit ekrani geliyor temiz format attim BIOS guncel. Uzun yazdim biraz ama icim rahat degil.

Geri
Yukarı