DDR2 RAM'lere OC nasıl yapılır?

Renfrii

Kilopat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
1000 MHz yapabilirsem iyi olur derken nasıl bir iyilik bekliyorsun ona göre yönlendirelim.
800 MHz RAM ile 1000 MHz RAM farkını kullanımda çok hissedeceğini sanmıyorum.

RAM'lerimin sınırını bilmiyorum birkaç yorumunda iyi çakma falan yazmışlar ama emin değilim sistemi çok zorlamadan performans almak istiyorum genellikle oyun oynuyorum işlemciye ve ekran kartına OC yaptım sıra RAM'lere geldi sınırı neyse ona çıkarım sıkıntı yok siz ne kadar önerirsiniz yani kaç MHz?

Bunu yapmanız için işlemciye'de oveclock yapmanız gerekir işlemcinin frekansını arttırdıkça DRAM Frequency yazan yerdeki değerde artar tek yol bu başka varsa yazın ben bilmiyorum.

İşlemcim 2.66 GHz'di 1.325 v ile 3.25 GHz stabil yapabildim E7300 işlemci kullanıyorum.
3.3 yapacakdım ama işlemci kaldırmıyor sanırım kaç v verirsem vereyim açılmadı sistem 3.25 çıkarabildim.

İşlemcim 2.66 GHz'di 1.325 v ile 3.25 GHz stabil yapabildim E7300 işlemci kullanıyorum.
3.3 yapacakdım ama işlemci kaldırmıyor sanırım kaç v verirsem vereyim açılmadı sistem 3.25 çıkarabildim.

BIOS'ta DRAM Frequency kısmında seçenek çıkar en üsttekini seçiceksiniz daha fazla yapılamaz.

Hocam DDR 2 de o değerler zor, çıksan bile çok bir şey değişmez.
Çıkamazsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı