DDR3 Destekleyen Intel İşlemci ve Anakart Önerisi

Frkn1453

Hectopat
Fx 8350 kullanıcısyım hiç memnun değilim, artık gündelik işlerime yetmiyor. Intel işlemci ve anakart önerir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
oyun oynuyorum kasıyor
sanki performans düşük gibi power değiştirdim gene omadı
acaba termal macun değiştirirken çokmu sıktım vidalarını o etkilermi acaba bana yardım edermisiniz yoksa para biriktirip işlemci anakart alcam

oyun oynuyorum kasıyor
sanki performans düşük gibi power değiştirdim gene omadı
acaba termal macun değiştirirken çokmu sıktım vidalarını o etkilermi acaba bana yardım edermisiniz yoksa para biriktirip işlemci anakart alcam
bu evrede ince detaylı bir incelemeye ihtiyaç var bu şekilde gelişi güzel bir durum yorum yapılamaz malesef öncelikle işlemci+anakartı+ekran kartı+ram frekans ve gb degerleri markaları gerekiyor sonra oyun içi ve boşta çalışma kullanma oranları gerekli sonrasında daha detaylı bir yorum yapılabilir. Elinizdeki işlemci çokmu iyi hayır,ama çokta kötü bir işlemci degil günlük kullanımları biraz açmanız gerekiyor oynadıgınız oyun tarzlarını söylemeniz gerekiyor ve en önemlisi beklentileriniz nedir ? fps takıntılımısınız kaç fps değerleri bekliyorsunuz gibi yani

Fx 8350 işlemci
Msi 970 gaming anakart
16 gb corsair venegance ddr3 ram
Msi gtx 1050 gaming 2gb ekran kartı
240 gb ssd
1tb harddisk
600 watt güç kaynağı
Mesala pubg giriyom fps 70 -100 arasi ama donma oluyor
Bf1 çok kasıyor
Cs den önceden 170 190 fps alıyosun şimdi 120 140 arası bilmiyorum noldu pcye
Gta 5 ara ara takılmalar oluyo yani olmaması gerek

Fx 8350 işlemci
Msi 970 gaming anakart
16 gb corsair venegance ddr3 ram
Msi gtx 1050 gaming 2gb ekran kartı
240 gb ssd
1tb harddisk
600 watt güç kaynağı
Mesala pubg giriyom fps 70 -100 arasi ama donma oluyor
Bf1 çok kasıyor
Cs den önceden 170 190 fps alıyosun şimdi 120 140 arası bilmiyorum noldu pcye
Gta 5 ara ara takılmalar oluyo yani olmaması gerek
şimdi öncelikle anlık drop ve kasmalar için güzel bir antivirüs programı ile temizlik yapıp denemenizde fayda var bu 1. durum.
2. anakart gayet güzel ve yeterli bir durum
3.işlemci gayet güzel ve yeterli
4.600watt dediginiz psu durumunu bilmek gerek !
5.pubg gibi bir oyundan örnek vermişsiniz o oyun zaten kendi içinde senkonize problemi yaşayan bir oyun o oyuna çok fazla takılmayın büyük ihtimalle ekran kartından dolayı'da donma durumları yaşanıyor olabilir dedigim gibi ekran kartı + işlemci kullanım değerlerini bilmek gerek % kaç kullanıyor oyun içinde.
  1. zaman geçtikçe yorulur sistemler ssd veya işlemciler veya yanlış yapılan şeyler'de etkiler bu durumları yani siz 10 takika boyunca koşabilirsiniz ama bir süre sonra yürümek zorundasınız :)
  2. siz komple değerlerinizi ortaya koyan bir tablo çıkartın ısı değerleri fps durumları gpu+cpu kullanımları gibi sonrasında daha net bir şey söyleyelim bizde

Üstteki ekran kartı alttaki cpu kuşağa bakmayın yanlış olmus
Kusura bakmayin
Youtubede bakıyorum millet oynuyor bu işlemci ile bende sıkıntı var
yaedımcı olursanız sevinirim
Dosya boyutu hatası veriyor
Gpu 34 derece %56 1823 mhz
Cpu 40 derece %94
Ram 6988 mb 32 fps
Gta 5
Ben sıkıntıyı çözdüm sagolun tessekkür ederim

Son düzenleme:
Bende DDR3 anakart ve intel işlemci tavsiyesi istiyorum çünkü DDR3 16 GB RAM var çöpe gitsin istemiyorum
FX-8350 işlemcim var dün RTX 2060 aldım ve fena darboğaz yapıyor doğal olarakta FPS yerlerde,bu ekran kartını besleyebilcek DDR3 anakarta çalışıcak intel işlemci varmı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı