DDR3 laptop RAM yükseltme

Ankartim DDR4 2400MHz desteklerken işlemcim 2133 MHz destekliyor. Yani ikisine de bakmak gerekir burada kendini haklı çıkarmaya çalışma.

Yanlış söylediğim bir şey yok sadece anakartı söylemedim işlemci Max 32 GB destekliyor mu destekliyor yalan yanlış olan ne?

Bir yorumu beğenenip beğenmemek sana kalmış doğal olarak beğenip beğenmemekte bana kalıyor.

16 GB DDR3 RAM kaç para? Anakart 16 destekliyorsa 2x16 RAM alsa diger RAM elinde patlaycak.

Ankartim DDR4 2400MHz desteklerken işlemcim 2133 MHz destekliyor.
Çalışmaz dememişim.
2133MHz yukarısını çalıştırmaz demişim.
Anakart hakkında bilgi vermedim eksik bilgi var kabulüm işlemci 32 GB destekliyor yanlışı anlamıyorum hatalıymışım.

Yanlış söylediğim bir şey yok sadece anakartı söylemedim.

Yani ikisine de bakmak gerekir burada

Kendim de dedim anakarta ve işlemciye bakılacak.

16 GB DDR3 RAM kaç para? Anakart 16 destekliyorsa 2x16 RAM alsa diger RAM elinde patlaycak.

Ona kalmış alıp almamak benim neden üzerime geliyorsunuz ki anlamıyorum. İster bilgisayarını sıvı soğutma yapar gider ekran kartı mı bağlar ona kalmış ben gidip ona mı karışıyorum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamamdır arkadaşlar. Aslında herkes aynı şeyi demek istemiş. Uzatmaya gerek yok.

Tamamdır arkadaşlar. Aslında herkes aynı şeyi demek istemiş. Uzatmaya gerek yok.

Evet hocam doğru ama üstüme bir anda böyle yüklendiklerinden dolayı ne yapabilirim ki? Dediklerimizin aynı olmasına rağmen yanlış bilgi demesi ve demediğim halde dedin diyor anlamış değilim yani burada beni hatalı yanlış etiketine maruz bırakılıyorum.

Konuya baktım. Tamamen yanlış bilgi göremedim. Zaten böyle olsaydı kurallar gereği uyarı gelirdi.

Yorumlarınız için teşekkür ederim. Yani benim alacağım 1600 MHz 8 GB ya da 16 GB olabilir mi hangi marka önerirsiniz?

Evet sizde DDR3L 1600 MHz CL 11 nanya RAM var. DDR4 takılmaz. İşlemci teknik olarak 32 GB destekliyor ama laptoplarda anakarta göre değişir. Zaten bu sisteme 8 GB RAM yeterli olacaktır.

DDR3L 1600 MHz 2 adet 8 GB alsam takbilir miyim sizce?
DDR3L mi DDR3 mü almam lazım? Kusuruma bakmayın bilmediğimden soruyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
4 GB DDR3L almanız yeterli olacaktır. Masrafa gerek yok. Kingston da alabilirsiniz.

Geri
Yukarı