DDR3 RAM Takviyesi

karma999

Kilopat
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Arkadaşlar eski bir bilgisayar kullanıyorum. Maalesef zamanı doldu fakat toplama fiyatlarına baktımda beni aşacak seviyede. O yüzden para biriktirene kadar şöyle 2GB'lik bir RAM almak istiyorum. Bilgisayar özelliklerinin hepsini yazdım. Vatan Bilgisayar'a götürdüm fakat çalışan bana bilgisayarımın çok eski olduğunu ve getirmemi istedi. Maalesef oraya götüremem. O yüzden anakart modelini vs yazsam bana yardımcı olabilir misiniz?
2.png

Anakartım ECS A750GM-M (yanlış anlamadıysam sitede DDR3 SDRAM 1066/1333 max. 8GB desteği görünüyor)
RAM'im 2GB Power Qutient (PQI diye geçiyor sanırım) DDR3-1333 667 MHz (Boşta 1 slot daha var)
Bir de RAM alabileceğim düzgün bir site biliyor musunuz? 2. elde alınabilir diyorlar eğer fiyatı ucuz filan olursa belki 4GB 2. el de alabilirim ama anlamıyorum bilgisayar parçalarından. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir kaç yerde sormuştum bana sıfır 2gb için 200 lira demişlerdi bana pahalı gelmişti. En fazla 100-150 lira vermeyi düşünüyorum, tabi mümkünse eğer daha fazla ise almayı düşünmüyorum zaten.
Dediğin rame baktımda garantiye vermek filan gerek yazmışlar pek içime sinmedi açıkçası.
2. el ram alınır mı diye yazıp arattım değişik değişik konular var. Bilgisayarın en sağlam parçası o alınır veya denemeden alınmaz, bazıları da 2.el alıcaksan kingston alıcaksın filan demiş. Bende burada danışayım dedim. Bu arada teşekkür ederim.

ECS A750GM-M anakartında 2 x 240-pin DDR3 DIMM socket support up to 8 GB Support DDR3 1333/1066 SDRAM diye gösteriyor buradaki DDR3 1333/1066 değeri mhz filan mı acaba? Yani bilgisayarın kullanabildiği max mhz diye bir şey var mı acaba ram gibi, bilmediğimden soruyorum.

Verdiğin linklere bakınca ucuz diye hi level sipariş etmeyi düşünmüştüm ama 1333 mhz gösteriyor ve diğer kingstone 1866 mhz bu ikisi arasında çok fark olumu acaba arada 30 lira fark var yani fark ederse verdiğin ilk linkdeki rami sipariş edebilirim.

Bu arada ilgisi var mı bilmiyorum ama işlemci modelimide yazayım şuraya
AMD Athlon II x2 250

Hangini alırsan al senin anakart 1333Mhz max desteği varsa o hızdan çalışacaktır. 4000Mhz bile taksan bu değişmez. O yüzden ucuz olanı al bence. Zaten para harcama fazla bu antika için. :)

Değil mi, dün gece şöyle bir düşündümde 7-8 sene oldu sanırım. Normalde ram de almayacaktım bilgisayarda çok sık oyun oynayan birisi değilim ama mozilla vs bazı programlarda çok kasma olmaya başladığı için az da olsa bir faydasını görürüm diye düşünüyorum.

Yardımın için teşekkürler 1-2 güne siparişi veririm.

Şimdi giriyorsun crucial resmi sitesine oradan anakart modelini giriyorsun sonra ramlar uyuyorsa satın alıyorsun amazondan bu kadar

Çok teşekkür ederim Pantheon, ayın 5 inde hi-level markalı olanı sipariş ettim bugün ulaştı elime bilgisayara taktım diğer ram ile de uyumlu sanırım bilgisayarda 6gb ram görünüyor artık.

adsd.png

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı