DDR3 RAM yükseltme

GreyWolfs12

Decapat
Arkadaşlar merhabalar, şimdi ben bu PC'ye RAM yükseltmeyi çok uzun zamandır düşünüyordum. Bilgiler aşağıda 4 GB daha RAM almak istiyorum fakat takıldığım konu şu şu anki RAM'im kaç MHz olduğunu bilmiyorum ve şu anki kullandığım RAM'in MHz'sinden daha yüksek bir RAM alırsam bir problem olur mu? Yardımınız için teşekkürler şimdiden.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    40,9 KB · Görüntüleme: 30
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    27,8 KB · Görüntüleme: 24
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    22,3 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleyen: Moderatör:
Ram frekansınız 1600MHzdir hocam. Anakartınız desteklediği sürece daha yüksek MHz sahip ram almanızda problem olmaz. (Anakartın modelinden öğrenebilirsiniz hangi ramleri desteklediğini) Ramler her zaman kendini en düşük MHz değerine sahip ram ile aynı MHzde çalıştırır.
Arkadaşlar merhabalar, şimdi ben bu PC'ye RAM yükseltmeyi çok uzun zamandır düşünüyordum. Bilgiler aşağıda 4 GB daha RAM almak istiyorum fakat takıldığım konu şu şu anki RAM'im kaç MHz olduğunu bilmiyorum ve şu anki kullandığım RAM'in MHz'sinden daha yüksek bir RAM alırsam bir problem olur mu? Yardımınız için teşekkürler şimdiden.
Unutmayın ki burada yazan değeri iki ile çarpmanız gerekir. 798 MHz yazıyor (Yani 800). 800x2 den de 1600 MHz olduğunu öğrenebilirsiniz.

Hocam RAM frekansınız 1600 MHz. Büyük ihtimalle anakartınız en fazla 1600 MHz destekliyordur. 1600 MHz'den daha yüksek bir RAM alırsanız herhangi bir sorun oluşmaz ama bir anlamı kalmaz. Çünkü yine 1600 MHz'de çalışır.

Ram frekansınız 1600MHzdir hocam. Anakartınız desteklediği sürece daha yüksek MHz sahip ram almanızda problem olmaz. (Anakartın modelinden öğrenebilirsiniz hangi ramleri desteklediğini) Ramler her zaman kendini en düşük MHz değerine sahip ram ile aynı MHzde çalıştırır.

Unutmayın ki burada yazan değeri iki ile çarpmanız gerekir. 798 MHz yazıyor (Yani 800). 800x2 den de 1600 MHz olduğunu öğrenebilirsiniz.
DDR = Double Data Rate.

RAM frekansınız 1600MHz'dir hocam. Anakartınız desteklediği sürece daha yüksek MHz sahip RAM almanızda problem olmaz. (anakartın modelinden öğrenebilirsiniz hangi RAM'leri desteklediğini) RAM'ler her zaman kendini en düşük MHz değerine sahip RAM ile aynı MHz'de çalıştırır.

Unutmayın ki burada yazan değeri iki ile çarpmanız gerekir. 798 MHz yazıyor (yani 800). 800x2'den de 1600 MHz olduğunu öğrenebilirsiniz.

Bilgi için çok teşekkürler hocam sağ olun. @ahmetfdemirel size de ayrıca teşekkür ederim hocam bir maruzatım daha var anakartımın modelini öğrenebileceğim bildiğiniz bir program var mıdır acaba.

Yeni konular

Geri
Yukarı