DDR3 Sisteme 1050Ti takılır mı?

S.O.F

Centipat
Bu bir soru başlığı olacak. Ben DDR3 kullanan bir bilgisayarı kullanmaktayım. Ben bu bilgisayarıma GTX 1050 Ti veya GTX 1050 ekran kartı yerleştirirsem bilgisayarıma bir sorun olur mu? Veya çalışır mı?
Bilgisayar özellikleri:
İşlemci - Intel Core i7-4770 3.40GHz
Ekran kartı - NVIDIA GeForce GT 630
Bellek - 8192MB RAM DDR3
DirectX sürümü - 12

Hocam bilgilendirme için sağolun ben hepsinde vardı diye hatırlıyorum nedense. Ama 1050 ti çok üst düzeyde güçlü bir ekran kartı olmadığı için doğrudur dediğiniz.
Doğrudur. 1050 TI bende önermem ancak belki arkadaş ikinci el bakıyorsa diye söylemedim. Yoksa güç kaynağı yeterliyse RX570 iyi bir ekran kartı.

Yahu bu 4. nesillerde ne var? İ7 4700K Aliexpress'te 1000 küsür lira. Ryzen 5 2600 alacakken neden bunu almalıyım? Merak ettiğimden soruyorum.

Bunu almanız şart değil ki. İ7 4770K hala güçlü bir işlemci ama eski. 1080'i besleyebilecek güçte. 1080P için kullanılmaz tabi. Yani eski olması güçlü olmadığı anlamına gelmiyor.

Ryzen 5 2600 daha güçlü ve çok daha güncel bir platform. 1080 Tİ dahil tüm GPU'ları takabilirsiniz uygun çözünürlüklerinde.

Yahu bu 4. nesillerde ne var? İ7 4700K Aliexpress'te 1000 küsür lira. Ryzen 5 2600 alacakken neden bunu almalıyım? Merak ettiğimden soruyorum.
Vallaha başka sitelerde 1.300 tl civarında 4. Nesil eski bide. Şu anda ekran kartı alsam Nvida fakat işlemcide Ryzeninkiler çok hoşuma gidiyor performans konusunda inteli geride bırakıyor diyebilirim.

Sıfırdan almayın zaten abi artık. İkinci el 700 TL civarlarında satılıyordur. Elinizde zaten atıyorum İ3 4160 ve RX 570 var ve sistemin ömrünü mü uzatmak istiyorsunuz? İ7 4770, 4790 gibi modelleri alıp kullanıyorsunuz. Herkesin sıfırdan sistem dizecek kadar bütçesi yok. Malum ekonomik şartları da eklersek...

1050 Ti yerine RX 570 veya 580 öneririm, daha güçlü kartlardır. Önerdiğim kartlar ile işlemciniz arasında herhangi bir darboğaz da söz konusu olmayacaktır. 4770'ten bahsedecek olursak eski ama canavar bir işlemcidir, performansı çok yüksektir. Ufak bir O.C ve güzel bir soğutucu ile 2K-4K çözünürlükte kullanmak şartıyla 1080 bile besleyebilir. Tabii 1000TL gibi fiyatlar çok fazla, anakart uyumlu ise uygun fiyata görüldüğünde alınacak bir işlemci.

Masaüstü kullanmadığım için yardımcı olamıyorum ama şundan eminim ki ben DDR4'e geçmeden önce DDR5 mutlaka çıkacak; hatta direk DDR5 veya DDR6'ya geçeceğim. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı