DDR3 anakarta GTX1050 Ti takılır mı?

Gökalp0809

Centipat
İşlemci: AMD FX-8350 8 çekirdek 4.01GHz.
Bellek(RAM): 8 GB.
Ekran kartı: GT 630.
Anakart: M5a97.
Bu bilgisayara GTX 1050 Ti takılır mı eğer takılabiliyorsa 8 GB RAM daha ekleyebilir miyim acaba 16 GB RAM'e tamamlamak istiyorum.
Güç kaynağı: RS-500-psar-ı3 Max output 130W 360W yazıyor üzerinde destekler mi?

Çekirdeği yüksek olan her işlemci güçlü değildir.
Sence ben bunu bilmiyor muyum?

5.0 GHZ'da tekli çekirdekte %25 artış oluyor ve çoklu çekirdekte i7 7700 (K olmayan)'a yaklaşıyor. Hatta neredeyse yakalıyor.

Yine de tek çekirdekte K serisi Intel'lerin %50 gerisinde kalıyor ama çoklu çekirdek performansı nedeniyle darboğazın babasını falan yapmaz.

RX serisinde 4GB ve 8GB arasında GTX1060'da olduğu gibi GPU CU'sunda kırpma veya GDDR5/GDDR5X gibi farklılıklar yok.

Mümkünse 8GB al ama 4GB ile arasında performans farkı yok (4 GB altı VRAM kullanan uygulamalarda)

Bazı oyunlarda 4GB+ üstü VRAM kullanımını gördüm. Mesela 6.9GB kullanıyordu PUBG
8 GB olanlarda ısınma sorunu var diye biliyorum. Zaten o kartlar en fazla 6 GB için uygundu.

5.0 GHZ'da tekli çekirdekte %25 artış oluyor ve çoklu çekirdekte i7 7700 (K olmayan)'a yaklaşıyor. Hatta neredeyse yakalıyor.

Yine de tek çekirdekte K serisi Intel'lerin %50 gerisinde kalıyor ama çoklu çekirdek performansı nedeniyle darboğazın babasını falan yapmaz.
Ben sana mı dedim ya? Dikkatle okusana mesajımı bi'. Ya sabır.
Ben sana mı dedim ya? Dikkatle okusana mesajımı bi'. Ya sabır.
Anlamıyor musun yoksa anlamamazlıktan mı geliyorsun, anlayamadım.

8 GB olanlarda ısınma sorunu var diye biliyorum. Zaten o kartlar en fazla 6 GB için uygundu.
Yanlış bilgilendime yapmayalım. 4GB ile 8GB arasında GPU bire bir aynıdır. Isınma sorunu varsa tüm kartlarda vardır ya da yoktur.

O kart için 6GB uygundu diyorsunuz ama 7.3 GB kullanan oyunlar oynadım RX 480 8GB ile. Radeon Technology Grubun başında neden siz değil de başkaları var onu bir düşünün.

1050Ti takılır fakat RX 590 Fx 8350 ile darboğaz yapar.
Darboğaz tam olarak ne bilmiyorum üzgünüm
Gençler kısacası
Güç kaynağı: RS-500-psar-ı3 Max output 130W 360W
Ben bu bilgisayarın güç kaynağını yenilersem 500 W a çekersem bir de rx580 alırsam bu anakart bunu kaldırır mı bunlardan sonra 8gb ram daha alıp 16 yapıcam anakart 32 ye kadar destekliyor ama ekran kartı hakkında bir bilgim yok Yani bu ekran kartını kaldırır mı bu anakart 500w psu almama gerek var mı (almayı düşünüyorum)

Son düzenleme:
Darboğaz tam olarak ne bilmiyorum üzgünüm
Gençler kısacası
Güç kaynağı: RS-500-psar-ı3 Max output 130W 360W
Ben bu bilgisayarın güç kaynağını yenilersem 500 W a çekersem bir de rx580 alırsam bu anakart bunu kaldırır mı bunlardan sonra 8gb ram daha alıp 16 yapıcam anakart 32 ye kadar destekliyor ama ekran kartı hakkında bir bilgim yok Yani bu ekran kartını kaldırır mı bu anakart 500w psu almama gerek var mı (almayı düşünüyorum)
Güç kaynağı ve ekran kartı al. Bellek alma çünkü DDR4 sisteme geçene kadar idare eder. İlerde sistemi yenilerken anakart, işlemci ve bellek alırsınız sağlam bi sisteminiz olur.

Güç kaynağı ve ekran kartı al. Bellek alma çünkü DDR4 sisteme geçene kadar idare eder. İlerde sistemi yenilerken anakart, işlemci ve bellek alırsınız sağlam bi sisteminiz olur.
Ram almak istiyorum çünkü çoğu oyuna yetmiyor 8gb ve 500w a çıkıp rx580 alacağım fx8350 işlemcim ile dar boğaz yapmaz değil mi
Ram almak istiyorum çünkü çoğu oyuna yetmiyor 8gb ve 500w a çıkıp rx580 alacağım fx8350 işlemcim ile dar boğaz yapmaz değil mi

Yapar. Bir çok oyunda yeticektir 8GB bellek boşu boşuna DDR3 bellek almayın yeni sistemde takamazssınız elinizde kalır. RX590 alın FX8350 ile darboğaz olur ama ilerde yeni işlemci ile tam performans alırsınız.

Arkadaşım aynı işlemci bende de var GTX 1070 ekran kartı ile 2 yıldır kullandığım sistemim ama son bir yıldır AAA oyunlarda ve online rekabetçi oyunlarda darboğazın babasını yapıyor.FULLHD çözünürlükte ekran kartım 80 in üzerini görmüyor doğru düzgün

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı