DDR3 Sisteme GDDR5 Ekran Kartı Takma

EnesDp

Hectopat
Daha fazla  
Ya abi lütfen yardım edin. Bir bilgisayar mühendisine ekran kartı alıcağım dedim. ''Takar mısın bana?'' dedım. ''Takarım ne alcan?'' dedı. Ben de msi GDDR5 dedim. Oha dedi. ''Sen oyun bilgisayarı mı yapcan?'' dedi. Evet dedim. Ram'indeki ddr sayısına bak eğer ddr5 ise çalışır eğer düşükse boşa alırsın dedi. Alsam gddr5 bir şey olur mu ? Lütfen acil yardım!

Benim ram ddr3.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarcı her zaman ki gibi para peşinde. :) Sorun bakalım ona DDR5 anakart var mı ? Söyleyin ona insanları kandırmaya çalışmasın, anakartın DDR'ı ile ekran kartının ki arasında en ufak bir alaka yok. Benim anakartım da DDR3 ama ekran kartım GDDR5 olmasına rağmen tam performansta kullanıyorum.

DDR5 ram zaten yokta RAM ve ekran kartı birbiriyle alakasız. Yani ekran kartı çalışır sorun olmaz. Sadece alacağın ekran kartı işlemciye fazla gelirse darboğaz oluşur. O mühendise de okula kaç gün gittiğini sorarsan iyi olur yada bölümü doğru mu söylemiş.

Kardeşim sorsana bi elinde DDR5 anakart veya RAM varmıymış ? İkisinin arasında en ufak bi alaka yok. Sen gönül rahatlıkla GDDR5 ekran kartını alabilirsin.

DDR5 ram&anakart üretildi de sadece bu mühendis mi biliyor ya? Ki üretilse bile alakasız seyler.

O arkadaşın bahsettiği GDDR5 olmasın kanka? Öyleyse ne sıkıntı var ben onu anlamadım. Sen kesin yarın cevap atarsın ban yemişsindir.

Son düzenleme:
Ekran kartı belleği ile normal bellek ayrı çalışır yani gönül rahatlığı ile takabilirsin. DDR5 bellek var mı bilgisayarcının elinde? :) Maalesef ben bilgisayar mühendisiyim diye geçinenlerin bilgisi belli.

Bu kadar trol barındıran bir ülke görmedim. (Yanlış anlama sana değil mühendis arkadaşına söyledim.)

Ekran kartı alırken dikkat etmeniz gereken 2 yer var. Birincisi işlemci çok düşük olmamalı. Yani ekran kartına dar boğaz yapmamalı. İkincisi ise güç kaynağınız ekran kartını beslemeli. Çoğu ekran kartının kaç W güç kaynağı istediğini internette bulabilirsin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı