DDR3 Sisteme GDDR5 Ekran Kartı Takma

Ya abi lütfen yardım edin. Bir bilgisayar mühendisine ekran kartı alıcağım dedim. ''Takar mısın bana?'' dedım. ''Takarım ne alcan?'' dedı. Ben de msi GDDR5 dedim. Oha dedi. ''Sen oyun bilgisayarı mı yapcan?'' dedi. Evet dedim. Ram'indeki ddr sayısına bak eğer ddr5 ise çalışır eğer düşükse boşa alırsın dedi. Alsam gddr5 bir şey olur mu ? Lütfen acil yardım!

Benim ram ddr3.

Verilmesi gereken cevaplar zaten verilmiş.
Benim de çorbada tuzum bulunsun dedim.
O adam bilgisayar mühendisi falan değil, kelimenin tam anlamıyla bakkal bile olamaz.

DDR3 sistem belleğidir ve hemen hemen her ana kartta vardır.
GDDR5 ise ekran kartlarında kullanılan ayrı bir grafik belleği mimarisidir.

Bu sebeple, ana karttaki bellek slotu ile ekran kartı arasında hiçbir bağ yoktur.

Benim sana tavsiyem ve anladığım kadarıyla söylüyorum.
Kimsenin günahını almak istemem ama ne o adamı dinle ne de ondan alışveriş yap.

Bence bilgisayar mühendisine çok fazla yükleniyorsunuz.İlk sınıfta algoritma gören bir mühendise böyle şeyler sorduğunda bilmemesi mümkün.(Bu konularla içli dışlı değilse kulaktan dolma şeyler söyler.) :)

DDR3 sistemimde GDDR5 ekran kartı kullanıyorum hiçbir sorun yaşamadım yaşamazsında ram ddr ile ekran kartı ddr arasında ilişki yoktur

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı