DDR3 ve DDR3L aralarındaki farklar?

rasitozbex

Hectopat
1.soru: arkadaşlar laptopumun RAM'ını yükseltmeye karar vermiştim.(4 GB DDR3) daha iyi optimizasyon ve peformans için aynı marka ve özelliklere en ince ayrıntısına kadar dikkat ediyordum. Bir çok mağazada aynı özellikler var ama DD3l olarak da karşıma çıkıyor. Aralarındaki farklar neledir?

2.soru:ilk resimde benim kendi laptopumun RAM'ını, 2.resimde ise almak istediğim RAM'ı görüyorsunuz. Kırmızı işaretli yer neyi ifade ediyor? Farklı olsa herhangi bir aksaklık ve optimizasyon sıkıntısı olur mu?

teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    90,1 KB · Görüntüleme: 19
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    58,1 KB · Görüntüleme: 21
Hocam DDR3 L işlemci seçmez diye biliyorum.

L harfi belleğin voltajının 1.35 Volt olduğunu belirtiyor. Sizin belleğiniz de böyle bir bellek. O yüzden voltajı 1.35 olan bir bellek almanız lazım. Resimdeki belleği alabilirsiniz. İkinci sorudaki kısım belleğin kendisiyle alakalı özel bir durum. Detayını ve ne anlama geldiğini kendi sayfasına girip öğrenebilirsiniz. Bir de voltajı 1.5 olan bellekler var. Onlardan almayın, uyumsuz olabilir.

L harfi belleğin voltajının 1.35 Volt olduğunu belirtiyor. Sizin belleğiniz de böyle bir bellek. O yüzden voltajı 1.35 olan bir bellek almanız lazım. Resimdeki belleği alabilirsiniz. İkinci sorudaki kısım belleğin kendisiyle alakalı özel bir durum. Detayını ve ne anlama geldiğini kendi sayfasına girip öğrenebilirsiniz. Bir de voltajı 1.5 olan bellekler var. Onlardan almayın, uyumsuz olabilir.
Yanı ben DDR3L alırsam DDR3 ramın yanına çalışmaz değil mi

Yeni konular

Geri
Yukarı