DDR3 ve DDR4 arasındaki fark

Benim anakartım Asus Maximus VII Ranger. Günümüz şartlarında iyi bir anakart mı acaba ? DDR4'e geçmeye gerek var mı ? DDR3 ve DDR4 arasındaki fark nedir, çok fazla etki eder mi ?
Öyle geçeyim deyince geçilmiyor.

İşlemcin ne? Ayrıca DDR4 destekleyen bir işlemci DDR3 desteklemiyor.

Kafana göre geçemezsin yani.

Bu arada DDR3'ten, DDR4'e oyun oynuyorsan geçmene gerek yok. Anakartın iyi ve kaliteli anakart. Yükseltme yaparak, gittiği yere kadar kullanabilirsin. GTX 1070 ile, 45 FPS'in üstünde alacağına eminim.

1080P Çözünürlükte fazla iyi bir değer beklemeyin çünkü kart tam performansını gösteremez. En az 2560x1440 çözünürlüğünde oynamalısınız.
Hocam GTX 1060 almak daha mantıklı olur mu acaba ? 1080p'de oynayacağım.

RX 580 Modellerine de bakabilirsiniz. GTX 1060 Almak şuan pek mantıklı değil. GTX 1060'ın belleklerinin O.C edilmiş versiyonları çıkacak. Onlar çıksın ona göre bir değerlendirme yaparız. GTX 1070'de alabilirsin. DSR ile çözünürlüğü 2K yaparsın veya MSAA, FXAA, Hairworks gibi ayarları açarsın 1080P'de zorlarsın yine güzel değerler elde edersin.

Mesela 2400 MHz DDR4 CL14 bir RAM benim 2400 MHz DDR3 CL10 RAM'imden iyi değildir. Ama 3000 küsür MHz RAM'ler tabiki daha iyidir.

RX 580 Modellerine de bakabilirsiniz. GTX 1060 Almak şuan pek mantıklı değil. GTX 1060'ın belleklerinin O.C edilmiş versiyonları çıkacak. Onlar çıksın ona göre bir değerlendirme yaparız. GTX 1070'de alabilirsin. DSR ile çözünürlüğü 2K yaparsın veya MSAA, FXAA, Hairworks gibi ayarları açarsın 1080P'de zorlarsın yine güzel değerler elde edersin.
GTX 1060 O.C versiyonları ne zaman çıkar acaba ? Birde DSR nedir ilk defa duydum, 2K yapılabildiğini bilmiyordum, öyleyse direk beklemeden GTX 1070 mi alayım ?

Siz ne yapmayı düşünüyorsunuz? RX 580 Nitro+ modeline bir bakın derim. Baya iyi kart fiyatına göre. 2K çözünürlükte de 1080P çözünürlükte de sıkıntı çıkartmayacak kart.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı