DDR4 2x16 kronik sorunu olmayan RAM önerisi

Bütçe
3000

24Yasindayim

Kilopat
Daha fazla  
Anakart
B450 Tomahawk Max
İşlemci
AMD R5 3600
B450 Tomahawk Max'lı sistemimde 2x8 Corsair Vengeance 3200 MHz RAM kullanıyorum. Yaklaşık 2 sene önce işlemcimi düşürdüğümden beri b arabirimi çalışmıyor, burada daha önce konu açtım ancak uzun uğraşlara rağmen çözemedik. İkisi de a arabirimine takılı.

Son zamanlarda 16 GB RAM'e sığamıyorum. Yaklaşık 13 ay daha işlemci değiştirme gibi bir planım yok. Aralık 2024'e kadar beni sıkıntısız götürecek ölmeyecek kronik sorunu olmayan 2x16 DDR4 RAM bakıyorum ancak DDR4 RAM tavsiyesi isteyen konuların hepsi eskide kaldığı için düzgün bir sonuç bulamadım.

13 ay sonra hem anakartı, hem işlemciyi, hem RAM'leri komple yenileceğim için geleceğe yönelik bir RAM istemiyorum.

Önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaklaşık 2 sene önce işlemcimi düşürdüğümden beri b arabirimi çalışmıyor, burada daha önce konu açtım ancak uzun uğraşlara rağmen çözemedik. İkisi de a arabirimine takılı.

Fazlasıyla şanslısın. 3600 1 CCD olduğundan yazma bant genişliği kısıtlanıyor, bu da Single Channel'ın verebileceği bant genişliğine eşit. Performans kaybın fazlasıyla az o yüzden.

RGB'si olmasın desem daha ucuz bulabilir miyiz :D ? Parasında değilim 1.5 yıl sıkıntı çıkartmayacağına emin olduğum en ucuzu bu diyorsan alabilirim ama kasam göz görmeyen bir yerde olduğu için ışıklı olması veya olmaması hiçbir şey ifade etmiyor :D

RGB'si olmasın desem daha ucuz bulabilir miyiz :D ? Parasında değilim 1.5 yıl sıkıntı çıkartmayacağına emin olduğum en ucuzu bu diyorsan alabilirim ama kasam göz görmeyen bir yerde olduğu için ışıklı olması veya olmaması hiçbir şey ifade etmiyor :D

Bu var fakat arada malzeme kalitesi farkı da var.

Şuna da bakabilirsin.

Bu var fakat arada malzeme kalitesi farkı da var.

Şuna da bakabilirsin.

Çok teşekkürler. Anladığım kadarıyla Kingston Renegade, Gskill RipjawsV, Corsair Vengeance işimi görecek güzel seriler. Bu üç seriden birini alacağım. Kargo bekleyecek vaktim olup olmadığına emin olmadığım için yarın teknosa, vatan gibi mağazalara gidip uygun serilerden biri olup olmadığını soracağım.

Geri
Yukarı