DDR4 3200 MHz CL17 v1.2 laptop RAM önerisi

SONAKINCI31

Decapat
Daha fazla  
Merhaba ASUS TUF Gaming FX505dt BQ-190 laptopum var. 3200 MHz v1.2 CL17 RAM önerir misiniz? 8 GB lazım. RAM'den çok anlamıyorum Dual Channel çalısmasını istiyorum.

Dosya Ekleri

• g.JPG
    g.JPG
    33,5 KB · Görüntüleme: 107
  • dg.JPG
    dg.JPG
    42,5 KB · Görüntüleme: 101
Hocam laptop modelini girdiğimizde RAM'in 2400MHz olduğu görünüyor, CPU-Z programı ile içindeki RAM'in tam modelini atabilir misiniz? İçindeki RAM modelinin aynısını kullanmanız en sağlıklısı olacaktır.

Hocam laptop modelini girdiğimizde RAM'in 2400MHz olduğu görünüyor, CPU-Z programı ile içindeki RAM'in tam modelini atabilir misiniz?
Hocam laptop modelini girdiğimizde RAM'in 2400MHz olduğu görünüyor, CPU-Z programı ile içindeki RAM'in tam modelini atabilir misiniz? İçindeki RAM modelinin aynısını kullanmanız en sağlıklısı olacaktır.
2 tane resim attım

Dosya Ekleri

• g.JPG
    g.JPG
    33,5 KB · Görüntüleme: 113
  • dg.JPG
    dg.JPG
    42,5 KB · Görüntüleme: 119
RAM'iniz CL22 hocam, CL17 değil. Şu modeli kullanabilirsiniz:
merhaba nereden anladınız acaba?
RAM'iniz CL22 hocam, CL17 değil. Şu modeli kullanabilirsiniz:
birde bunu takarsam dual channel çalışırmı?

Merhaba nereden anladınız acaba?

Bir de bunu takarsam Dual Channel çalışır mı?

SPD kısmından Timings Table'dan yola çıkarak bu tanıya vardım.

Aynı RAM modelini önerecektim fakat Türkiye'de yok gibi gözüküyor, önerdiğim RAM modeli sizdeki RAM modeli ile aynı değerlere sahip olduğundan Dual Channel çalışacağını düşünüyorum.

İçindeki RAM 3200 MHz CL22, Ryzen 3750H 2400 MHz desteklediği için 2400 CL17 olarak çalışıyor. 3200 CL 22 1.2v bir modül almanız yeterlidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı