DDR4 CL 16 RAM'leri CL14'e düşürmek

Braenns

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, elimde HyperX Fury DDR4 CL-16 2666 MHz RAM bulunuyor. BIOS'uma girdiğimde "Memory try it" i gördüm, orada CL değerimi düşürebildiğimi fark ettim CL 16'yı CL 14'e düşürebiliyorum. Sistemim kendisi voltajı otomatik 1200'e ayarladı. Bu konularda fazla bilgim yok, o yüzden bir bileniniz varsa bana bu konuda yardımcı olabilir mi? Bunu bu şekilde CL 14'e düşürsem herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım? Yanma, kilitlenme vb.
not: Bu arada MHz değerini ellemeyeceğim o 2666 kalacak.

Sistemim:
Anakart: MSI B365M PRO-VH (RAM frekans desteği 2666 MHz)
Ekran kartı: MSI RTX2060 Ventus XS OC.
İşlemci: Intel Core i5-9400F
PSU: X-Power 650W 80+
RAM: HyperX Fury CL 16 2666MHz 288pin (2x8 GB)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de o özellik var. Mesela aynı değerde cl 16 da yapsam cl18 de farketmiyor kendi kafasına göre takılıyor genellikle cl değeri artıyor (tabi ben mhz arttırıyorum ama aynı değerin cl leri farklı sadece)

Kendi kafasına göre derken? CL 14 değerine düşmüyor mu yani?

Bende de o özellik var. Mesela aynı değerde CL 16 da yapsam CL18 de fark etmiyor kendi kafasına göre takılıyor genellikle CL değeri artıyor (tabii ben MHz arttırıyorum ama aynı değerin CLleri farklı sadece)

Kafasına göre derken CL 14'e düşmüyor mu yani? Ben 2666 MHz CL16'yı 2666 MHz CL 14 yaptığımda hala CL 16 kalabiliyor mu diyorsun?

Ben MHz ve CL ayarlarını seçtikten sonra 0 yazıyorum sistem hemen Auto yazıyor. Öyle kullanıyorum.

Geri
Yukarı