DDR4 RAM tavsiyesi

Erkan Şahin

Kilopat
Makaleler
1
Yer
istanbul
Daha fazla  
Meslek
Gümrük Müşavir Yardımcısı
Merhaba aşağıdaki sisteme sahibim. Sistemim için iyi bir Ram almak istiyorum anakartım 3466 MHZ destekliyor. RAM alırken 3466 MHZ'mi almalıyım yoksa 3200 alıp 3466'da mı çalıştırmalıyım? Ya da 3600 MHZ'mi almalıyım? Hangisi daha doğru olur? Ayrıca RAM tavsiyelerinize açığım.

Anakart: MSI X470 Gaming Pro Carbon, İşlemci: AMD Ryzen 2700X, CPU Soğutucu: Corsair H115i RGB Platinum, RAM: Kingston HyperX Fury DDR4 2400Mhz @2666MHZ, Ekran kartı: MSI RTX 2070 Gaming Z, Monitör: Viewsonic VP2768, Kasa: NZXT H500i Güç kaynağı: Corsair RM750x, M2 SSD: Samsung 960 EVO 250GB, SSD: Kingston HyperX Fury 120GB, HDD: Seagate 2TB ST2000DM001

Son düzenleyen: Moderatör:
Sana tavsiyem RAMlerini kaliteli markalardan (HyperX, Corsair,XPG vb.) almaya bak. Birde garantili olduklarından emin ol.

Eğer 2400 Mhz RAM i kullanmaya devam edecekseniz yine bir 2400 Mhz almanız sizin için daha iyi olur. Daha üstü bir RAM kullanımında sistem kendini sahip olunan en düşük olan RAM e yani 2400 e göre ayarlayacaktır.

Eğer 2400 Mhz RAM i kullanmaya devam edecekseniz yine bir 2400 Mhz almanız sizin için daha iyi olur. Daha üstü bir RAM kullanımında sistem kendini sahip olunan en düşük olan RAM e yani 2400 e göre ayarlayacaktır.
Hocam onu biliyorum mevcut kullandığım ramleri satacağım. Eski İntel sistemimden kalan ramler olduğu için Ryzen sisteme geçince idarelik kullanayım demiştim. Şimdi değiştirmeyi düşünüyorum.
2400 Mhz RAM almalısınız.
Mevcut ramleri kullanmayacağım.

Eğer RGB aydınlatma olsun gibi bir şartın yoksa şunu tavsiye edebilirim.3400mhz de destekliyor sanırım.
Aslında almışken RGB li olsun istiyorum Kasam temperli cam cünkü. Ayrıca bu ramler 3200 üzerine çıkmıyor mu ne yazıyorsa o mu?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı