DDR5 laptop RAM tercihi

ismet E

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, ileride belki bir laptop alırım ve ilerisi için DDR5 RAM 2x16 almayı planlıyorum da, laptop için kafama takılan birkaç soru var.

1-) DDR5 destekleyen bir laptop için 5200 MHz veya 5600 MHz çok mu yoksa daha aşağılarda mı almak gerekir?

2_) 5200 MHz veya 5600 MHz alsam bile, DDR5 uyumlu laptoplarda hızı 4800'lere en fazla çıkan bir laptopa taktığımızda uyumsuzluk yani denge bozukluğuna sebep olur mu?

3_) 5200 MHz CL42 ve 5600 MHz CL 46 RAM'lerdeki CL değerleri fazla mı yoksa normal bir değer mi?

Laptop kullanma şeklim şu şekilde; hız aşırtma gibi şeyler yapmayacağım sadece işten gelince arada oyunlarımı oynayacağım ve oynadığım oyunlar içinde UE5 motorlu oyunlar oynamayı da planlıyorum. Grafikleri high ayarlarda oynamayı tercih ediyorum.

( Sizden ricam başka RAM önerileri sunmayın sadece bu sorularıma cevap alırsam sevinirim, şimdiden teşekkürler. )

Almayı planladığım RAM linki bu;

DDR5 zaten yeni bir teknoloji, daha almadığın laptopta neden RAM aliyorsun ki? İleride illa fiyatları düşecektir. Sorulara gelirsek.

1) Cihazın desteğine göre değişir bu, şu an çoğu model 4800 MHz destekliyor, 4800 MHz destekleyen bir cihaza 5600 vs takarsan 4800'e sabitleyeceği için olayı kalmaz.

2) Dediğim gibi MHz düşürür, herhangi bir sorun olmaz.

3) Laptop RAM'leri için normal denebilir.

Son düzenleme:
DDR5 zaten yeni bir teknoloji, daha almadığın laptopta neden RAM aliyorsun ki? İleride illa fiyatları düşecektir. Sorulara gelirsek.

1) Cihazın desteğine göre değişir bu, şu an çoğu model 4800 MHz destekliyor, 4800 MHz destekleyen bir cihaza 5600 vs takarsan 4800'e sabitleceği için olayı kalmaz.

2) Dediğim gibi MHz düşürür, herhangi bir sorun olmaz.

3) Laptop RAM'leri için normal denebilir.
şimdi almamın sebebi ilerde fiyatları belki artar daha pahalı olabilir bu sebepten şimdiden alıp dursun istiyorum sadece, bu seviye yükseklikte almak istememin sebebi sürekli teknoloji geliştiği için daha üst mhz bilgisayarlarda çıkabilir, çıkacak teknolojiye daha uyacak ram almak istedim çünkü ilerde alacağım bilgisayar mhz olarak daha aşağı seviyede mi olcak yoksa daha üst mhz da mı alırım belli olmadığı için önlem olsun diye böyle bi hesap yaptım, bu sebepten bu sorular kafama takıldı ve sormak istedim, verdiğin bilgi faydalı oldu teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı