DDR5 ne zaman çıkacak?

DDR5 bellekleri bayağıdır bekliyorum. 7-8 ay sonra borçlarımı kapatıyorum, yeni bir sistem toplamak istiyorum, sistem 4K için olacak, mevcut ekran kartımı ve monitörü mü belirli bir süre daha kullanacağım. Sorum DDR5 bellekler ryzen 4000 serisi ile gelecek mi ve AM5 sokete geçecekler mi? Artık daha fazla beklemek istemiyorum 2500K 4.3 ghz bile GTX 970 dar boğaz yapmakta. Sisteminde tüm güncel teknolojileri barındırsın istiyorum. DDR5 5-7 yıl standart bellek teknolojisi olacak, ve AM5 soket te 5 yıl güncel olacak.

Şu anda i5 4590, GTX1050 Ti, 16 GB RAM bilgisayarım var, 10-15K bütçeyle yeni bir bilgisayar toplamak için DDR5 RAM beklenir mi (2021'e kadar falan bekleyebilirim, şu an kullandığım sistem işimi görüyor), yoksa daha çıkmasına çok mu var?
ve ddr5 lerde fark bayağı olacak en az 128 gigabite rambellekler 256 gb rambellekler 512 gb rambellekler 1 terabite rambellekler olacak yok bu teknolojinin hızına yetişmek mümkün değil hep para
Peki bekleyemeye değer mi?
en az 128 gigabite rambelleklerden başlıyor 1 terabite rambelleklere kadar yolu var yok ya yetişemeyiz bu teknolojik yeniliklere para yetmez

ve ddr5 lerde fark bayağı olacak en az 128 gigabite rambellekler 256 gb rambellekler 512 gb rambellekler 1 terabite rambellekler olacak yok bu teknolojinin hızına yetişmek mümkün değil hep para

en az 128 gigabite rambelleklerden başlıyor 1 terabite rambelleklere kadar yolu var yok ya yetişemeyiz bu teknolojik yeniliklere para yetmez
Bilgi resmi değilse bu rakamlar saçma. Daha 64 GB bellek gelmedi.

Hiç gerçekçi değil, özellikle günümüzde 16GB RAM fazlasıyla yeterliyken. Min 16 çıkacak desen belki.

Geri
Yukarı