DDR5 RAM için CL30 vs CL36

XperiaTR

Kilopat
Yer
Ankara, Turkey
Daha fazla  
Merhaba Intel 13900k veya AMD 7950X işlemci için hangi RAM'i önerirsiniz? CL30 ile CL36 arasında fark var mıdır? Her zaman CL düşük olan daha iyi olur değil mi? Model olarak G.Skill Trident Neo Kingston'dan daha mı iyi acaba?

Kingston'un RGB'si daha büyük olduğu için görsel olarak hoşuma gidiyor G.Skill daha az alanı RGB yapmış performans ve kalitede fark var mı aralarında?

CL36 ile CL30 arasındaki fark sizce hissedilir mi?

*Gskillde AMD uyumlu yazıyor bu rami alırsam intelde çalışmaz mı?

Son düzenleme:
Neden peki? Bir de G.Skill'de AMD uyumlu yazıyor bu RAM'i alırsam Intel'de sorun yaşar mıyım?

Anakart üreticilerinin sitelerinde hangi RAM'in uyumlu olduğu belirtilen liste oluyor genelde. Ben alırken sitesinden bakarak uyumlu olup olmadığına bakmıştım. örnek. 2 ürün de kaliteli ben RGB'ye para vermeyi sevmiyorum o yüzden yatırımı CL'ye yapardım ama uyumluluk konusunda bilgim yok araştırma yapmanı öneririm.

İkisinde de aynı çip bulunuyor o yüzden aralarında kalite farkı yok denecek kadar az. Ama sana tavsiyem 5200Mhz'lik bir RAM alıp manuel olarak 6000 kullanmak. Çünkü 6000 için bu kadar para vermeye gerek yok.

İkisinde de aynı çip bulunuyor o yüzden aralarında kalite farkı yok denecek kadar az. Ama sana tavsiyem 5200Mhz'lik bir RAM alıp manuel olarak 6000 kullanmak. Çünkü 6000 için bu kadar para vermeye gerek yok.
aralarında CL farkı var CL30 ile CL36 arasında FPS farkı oluyor değil mi? Birde Gskill AMD Ryzen uyumlu diyor İntelde çalışmaz mı bu ram? kendi sitesinde AMD ve İNTEL için farklı ramlar var çünkü.

aralarında CL farkı var CL30 ile CL36 arasında FPS farkı oluyor değil mi? Birde Gskill AMD Ryzen uyumlu diyor İntelde çalışmaz mı bu ram? kendi sitesinde AMD ve İNTEL için farklı ramlar var çünkü.
Primary timinglerin FPS'e etkisi çok minimal neredeyse. Önemli olan alt zamanlamalar.

Bütün DDR5 RAM'ler bütün DDR5 anakartlarda çalışır.

Primary timinglerin FPS'e etkisi çok minimal neredeyse. Önemli olan alt zamanlamalar.

Bütün DDR5 RAM'ler bütün DDR5 anakartlarda çalışır.
Bu iki ram arasında bu durumda bir FPS farkı olur mu ikiside 6000 Mhz biri cl30 diğeri cl 36 ?

birde Kingston 6000 Mhz yerine 5200 Mhz olanı alsam OC yapıp 6000 e çekebilir miyim?

1677 TL fark var arada yoksa direkt 6000 Mhz almanın avantajı var mı?

Bu iki ram arasında bu durumda bir FPS farkı olur mu ikiside 6000 Mhz biri cl30 diğeri cl 36 ?

birde Kingston 6000 Mhz yerine 5200 Mhz olanı alsam OC yapıp 6000 e çekebilir miyim?

1677 TL fark var arada yoksa direkt 6000 Mhz almanın avantajı var mı?
6000 Mhz almanın pek bir avantajı yok. 5200 Kingston alıp 6000'e çekebilirsin.

Geri
Yukarı