DDR5 RAM mantıklı mı?

Yer
Ankara
Daha fazla  
Mevcut sistemim eskidiği için ekran kartı (GTX 1070) hariç sistemi güncellemeyi düşünüyorum. Aklımda i5 13600KF ve ona uygun bir anakart almak var. Fakat DDR5 mi yoksa DDR4 mü almalıyım bilmiyorum. Fiyat olarak baktığımda DDR4 daha uygun geliyor fakat ileride DDR5 almadığıma pişman olur muyum?

Mevcut sistemim eskidiği için ekran kartı (GTX 1070) hariç sistemi güncellemeyi düşünüyorum. Aklımda i5 13600KF ve ona uygun bir anakart almak var. Fakat DDR5 mi yoksa DDR4 mü almalıyım bilmiyorum. Fiyat olarak baktığımda DDR4 daha uygun geliyor fakat ileride DDR5 almadığıma pişman olur muyum?

Bende DDR5 sisteme geçiyorum ve mantıklı olduğunu düşünüyorum DDR4 Max 2 sene daha piyasada satılmaya dev eder sonra yavaş yavaş DDR3 gibi eskimeye başlar ben şimdiden elden çıkarmak için satmaya başladım.

DDR5.

Son düzenleme:
DDR5 daha mantıklı performans açısından, daha pahalı olduğu doğru piyasada az olduğu için. Yıl başından sonra dolar bazında düşük fiyatlarda satılacağını düşünüyorum ama beklemeden yine siz alın çünkü burası türkiye fiyatı yüksek olan bir şeyin sonrasında düştüğünü pek görmedim.

Son düzenleme:
Bende DDR5 sisteme geçiyorum ve mantıklı olduğunu düşünüyorum DDR4 Max 2 sene daha piyasada satılmaya dev eder sonra yavaş yavaş DDR3 gibi eskimeye başlar ben şimdiden elden çıkarmak için satmaya başladım.
Ama şöyle de bir şey var. Ben yüksek ihtimal en az 4 sene boyunca sistemde bir güncellemeye gitmem. Güncelleme yapacağım zamanda da zaten soket değiştiği için farklı bir anakart almak zorunda kalacağım yani o zaman DDR5'e geçebilirim. Bu 4 sene içinde DDR4'ün bir dezavantajını görür müyüm? Eğer göreceksem DDR5 alacağım.

Onu kimse tahmin edemez hocam oyunlara uygulamalara bağlı eğer oyun motorları bir anda gelişirse evet dezavantajı belki görünür ama hemen olur mu sanmam.

Onu kimse tahmin edemez hocam oyunlara uygulamalara bağlı eğer oyun motorları bir anda gelişirse evet dezavantajı belki görünür ama hemen olur mu sanmam.
DDR5 anakart fiyatları DDR4'e kıyasla çok da fazla değil gördüğüm kadarıyla. Sadece RAM'lerde fiyat farkı var. Onu da karşılayıp DDR5 almak mantıklı geldi şimdi.

Bir de DDR5 ramlerin CL değerleri çok yüksek. Bunun bir dezavantajı oluyor mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı