Çözüldü DDR5 sisteme geçince görüntü gelmiyor ve boot ışığı yanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

NoToLL

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba DDR5 sisteme geçtim tüm montajı yaptım fakat ekrana görüntü gelmiyor. Anakartta boot ışığı yanıyor. SSD vardı HDD taktım düzelmedi. Tek RAM kullanıyorum 2. slotta hiçbir şekilde görüntü yok. Yardımlarınızı bekliyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20240409_222347.jpg
    IMG_20240409_222347.jpg
    258 KB · Görüntüleme: 26
  • IMG_20240409_222352.jpg
    IMG_20240409_222352.jpg
    248,2 KB · Görüntüleme: 20
Çözüm
Boot LED sistem sorunsuz çalışıyor, işletim sistemi yok anlamına gelir.

Görüntü kablosunu sistemden söküp, sistemi açın, boot yerine VGA hata LED'i yanacak mı kontrol edin.
Merhaba DDR5 sisteme geçtim tüm montajı yaptım fakat ekrana görüntü gelmiyor. Anakartta boot ışığı yanıyor. SSD vardı HDD taktım düzelmedi. Tek RAM kullanıyorum 2. slotta hiçbir şekilde görüntü yok. Yardımlarınızı bekliyorum.

O anakartın sol üst köşesinde 8 pinlik bir yerde neden 4 pinlik bir kablo ile bağlı. Pardon 12 pin galiba. Neden eksik. RAM sağdan ilk sıraya takar mısın?

O anakartın sol üst köşesinde 8 pinlik bir yerde neden 4 pinlik bir kablo ile bağlı. Pardon 12 pin galiba. Neden eksik. RAM sağdan ilk sıraya takar mısın?

RAM doğru yerde, CPU güç girişinin hepsinin doldurulmasına gerek yok, yani sorunun kaynağı o değil, dolu olmasada sistem görüntü verir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı